Fiziksel Güç Farkıyla Amerika Şampiyonluğa Ulaştı

Fiziksel Güç Farkıyla Amerika Şampiyonluğa Ulaştı

Voleybol 19 Yaş Altı Kız Milli Takımımız, Hırvatistan ve Macaristan’ın ortaklaşa düzenlediği 2023 FIVB Dünya Şampiyonası’nda finalde ABD’ye 3-2 (20-25, 23-25, 25-22, 25-16, 15-10) mağlup olarak Dünya ikincisi oldu.

İlk 2 sette çok iyi oynayan ve Voleybol kalitesi olarak farklı görünen Geleceğin Sultanları 2-0 öne geçti. 3. sette Amerika son şansı olduğunun bilinci ile çok iyi savunma yapıp hücumda etkili olup seti kazanıp umutlandı.

 

 

İki takım arasındaki fark bu setten sonra ortaya çıkmaya başladı. Fiziksel olarak uzun ve çok güçlü olan Amerikan takımı özellikle 3 siyahi smaçörün hücum ve bloklardaki kusursuz oyunu ile maçı önce tie-break setine götürdü ve fiziksel olarak gittikçe düşen takımımıza karşı güç ve moral avantajı ile Dünya Şampiyonluğunu kazanmayı başardı.

19 Yaş Altı Kız Milli Takımımız, 2007’nin yılının ardından tarihinde 2. kez Dünya ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Takımımız gelecek için harika sinyaller verirken ülkemizin gururu oldu. Belki kupayı kazanamadık ama Türk kadınının neler yapabileceğini bir kez daha kanıtladık. Rüya Takıma seçilen Beren Yeşilırmak En İyi Pasör Çaprazı ve Begüm Kaçmaz En İyi Orta Oyuncu ödülleri ile bizleri ayrıca çok sevindirdi.. Gelecekte Filenin Sultanları olacak bu ekibe kocaman alkış. Kulüpler ve Federasyonun akılcı yatırımları ortaya harika sonuçlar çıkarmayı sürdürdü. Bize de alkışlamak düşer.

Sizlerle gurur duyuyoruz….

 

 

SAYMAN