”Final Maçı Oynuyoruz, Atmosfer Çok Zayıftı, Hayal Kırıklığına Uğradım”

”Final Maçı Oynuyoruz, Atmosfer Çok Zayıftı, Hayal Kırıklığına Uğradım”

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi final ilk maçında konuk ettiği Pınar Karşıyaka’yı zorlu bir maç sonrası 82-78 yenen Anadolu Efes’te Koç Ergin Ataman maç sonrası görüşlerini açıkladı.

Ataman  “Kritik bir galibiyetti çünkü iyi oynamadık. İlk yarıda istediğimiz oyunu oynadık, kontrol bizdeydi ama ikinci yarıda iyi oynayamadık. Karşıyaka’nın alan savunmasına karşı bomboş şutları kaçırdık. Öyle olunca da özellikle de Errick McCollum’un çok zor atışları sokmasıyla Karşıyaka devreye girdi ve bir ara maçı alma noktasına geldi ama daha sonra pota altına atak edince maçı kırmayı başardık. İyi oynamadığımız bir günde iç saha maçını kazanmış olmak bizim için kritik. Şimdi ikinci maça bakacağız, daha iyi oynamamız lazım.
Atmosferin de daha iyi olması lazım. Final maçı oynuyoruz. Atmosfer çok zayıftı, hayal kırıklığına uğradım bu atmosferi görünce. İnşallah ikinci maçta daha iyi oynarız. Seri devam ediyor, sadece 1-0 öndeyiz.
Biraz daha rotasyonu kullanmak istiyoruz. Maçın ikinci yarısında da rotasyona gitmek istiyorduk ama benchten gelen oyuncular, özellikle de Furkan Haltalı’nın pota altında kaçırdığı şutlardan sonra tabii ki bu playoff maçı çok tahammül edemiyorsunuz. Onun için tekrar dışarıda kaldı. Karşıyaka zaman zaman 5 kısa oynadığı için de farklı bir düzende oynamanız gerekiyor. Onun için de daha çok hücumü yüksek oyuncularla oynadık, savunma oyuncularımızı çok kullanamadık. Her maçın kendine has bir özelliği var. Dediğim gibi kritik bir galibiyet. İyi oynamadığımız bir günde kazanmayı bildik, 1-0 öne geçtik” dedi.