“Fenerbahçe’nin Panzehri Değiliz, Her Maçın Hikayesi Farklı”

“Fenerbahçe’nin Panzehri Değiliz, Her Maçın Hikayesi Farklı”

Turkish Airlines EuroLeague’in 22. haftasında lider Olympiacos, Fenerbahçe Beko’ya konuk olduğu karşılaşmada temsilcimizi 93-73 ile geçerek rahat bir galibiyet aldı.

Mücadeleyi 12 sayı ve 12 ribauntla tamamlayan yıldız oyuncu Sasha Vezenkov, karşılaşmanın ardından Eurohoops’a özel açıklamalarda bulundu.

Olympiacos’un 27 yaşındaki yıldızı, maç hakkında değerlendirmelerde bulunurken ilk yarıdaki savunma performansına vurgu yaptı:

“Takımca çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Maçın özellikle ilk yarısında savunmaya yaklaşımımız harikaydı, topu iyi paylaştık. Hücumda bugün yayın gerisinden çok etkiliydik, sahaya yerleşimini iyi yaptık ve doğru kararlar aldık. Üçüncü çeyrekte reaksiyon gösterdiler ama biz de iyi karşılık verdik. Son çeyrek ise maçı bitirmek için oynandı.”

Olympiakos, sarı-lacivertlileri her iki karşılaşmada da rahat bir şekilde geçince, ortaya “acaba Olympiakos, Fenerbahçe‘ye ters mi geliyor” şeklinde soru işaretleri çıktı. Ancak Vezenkov’un düşünceleri bu yönde değil:

“Açıkçası Fenerbahçe’nin panzehri olmak gibi bir durum yok ortada. Her maç ayrı hikayeye sahip. Fenerbahçe Beko’nun Monaco’yu iki kez yendiğini gördük. Monaco da bizi iki kez yendi. EuroLeague bu sezon çok heyecanlı geçiyor. Her maç farklı, bu yüzden önümüzdeki karşılaşmaya odaklanacağız.”

EuroLeague’de iddialı ekiplere karşı etkili basketbol oynayan Olympiacos, her şeye rağmen rehavete kapılmıyor:

“(Güçlü rakiplere karşı) oynamak istediğimiz basketbolu oynayabiliyoruz. Bu iyi bir şey ama her maça farklı bakıyoruz. İlk 8 sıra için savaşan harika takımlar var. O yüzden bu galibiyet coşkusunu kısa tutmalı ve bu maçı arkamızda bırakıp önümüzdekilere bakmalıyız.”

“Kendim hakkında yorum yapmaktan pek hoşlanmıyorum. Bu bir takım sporu, takım arkadaşlarımla aramda harika bir kimya var. Bazen sayı atmam gerekiyor bazen de sahadaki diğer işleri halletmem gerekiyor. Günün sonunda önemli olan kazanmak. Çünkü takım kazandığı zaman herkes mutlu.”

 

 

 

EUROHOOPS