”Fenerbahçe’deki insanları da tekrar gördüğüme sevindim”

”Fenerbahçe’deki insanları da tekrar gördüğüme sevindim”

Turkish Airlines EuroLeague’de temsilcimiz Fenerbahçe Beko ile karşılaşacak olan Partizan’da tecrübeli başantrenör Zeljko Obradovic mücadele öncesinde konuştu.

Fenerbahçe‘nin son durumu hakkında konuşan Obradovic, “Olağanüstü bir durum var. Maalesef Türkiye’de yaşananlar sebebiyle bir süredir karşılaşmaya çıkmıyorlar. Lig yarıda kaldı, Kupa maçları oynanmadı ve EuroLeague’de de oynamadılar. Hazırlık maçları oynamaya çalıştıklarına dair bilgilerimiz var ama maalesef sonuçlar dışında o maçlardan herhangi bir bilgimiz yok. Bazı oyuncuların geri dönmesi önemli, Nemanja Bjelica’nın da takımla idmanlara başladığını duyduk, umarız bir an önce sahalara çıkar. Her halükarda onun bir an önce sahalara dönmesini istiyorum” açıklamasını yaptı.

EuroLeague’de 14 galibiyet – 9 yenilgi ile 5. sırada yer alan Fenerbahçe Beko hakkında Obradovic, “Fenerbahçe’nin oyun tarzı malum. Farklı sistemlerde oynayabiliyorlar. Üç sayılık atışlarda ritim arıyorlar, çözüm aradıklarında üç uzuna dönebiliyorlar veya savunmada değişikliğle gidebiliyorlar. Tüm bunları biliyoruz ve İstanbul’daki maçtan önceki gibi hazırlanmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

Sırbistan Kupası’nda yarı finalde Partizan, Kızılyıldız’a elenmişti. Bu durumunda takımı etkileyip etkilemeyeceği yönündeki soruya Obradovic, “Hayır, çok önemli değil. Oyunculara bir maç nasıl biterse bitsin her zaman önümüzdeki bir sonraki maça konsantre olacağımızı söyledim. Fenerbahçe’deki insanları da tekrar gördüğüme sevindim. Ben ve ekibimden üç kişi 7 yıl orada çalıştık. Tabii ki onları tekrar gördüğüme de sevindim” dedi.