Fenerbahçe Beko, Georgios Papagiannis’i Transfer Ediyor!

Fenerbahçe Beko, Georgios Papagiannis’i Transfer Ediyor!

Fenerbahçe Beko, uzun rotasyonuna bir takviye daha yapıyor.

by Stavros Barbarousis / info@eurohoops.net

Turkish Airlines EuroLeague’deki temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, son olarak Sertaç Şanlı transferini açıklamıştı. Bu hamlenin üzerine Fenerbahçe, uzun rotasyonuna bir takviye daha yapmak üzere.

Eurohoops kaynaklarının doğruladığı üzere Fenerbahçe Beko, Panathinaikos kaptanı Georgios Papagiannis ile 2 yıllık prensip anlaşmasına vardı. Anlaşmanın kısa süre içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Papagiannis’in Fenerbahçe ile anlaştığını ilk olarak SDNA’dan Sotiris Vetakis duyurmuştu.

 

 

Panathinaikos, bu yaz sözleşmesi sona eren 2.21’lik Papagiannis’e resmi teklifini birkaç gün önce iletmişti. Kontrat yenileme teklifini kabul etmeyen Yunan pivot, kariyerine sarı-lacivertli forma ile devam etmeye hazırlanıyor.

2016 NBA Draft’ının 13. sıra seçimi olan Georgios Papagiannis, 2016 yazında Panathinaikos’tan ayrılmış ve Sacramento Kings‘in yolunu tutmuştu.

ABD’de Kings ve Portland Trail Blazers formalarıyla beklentilerin epey uzağında kalan Papagiannis, 2018’de Panathinaikos’a geri dönmüştü.

2018 ile 2023 yılları arasında Yunan ekibinin formasını terleten 26 yaşındaki uzun, ayrıca geçtiğimiz sezon takım kaptanlığı görevini üstlenmişti.

Geçtiğimiz sezon toplam 33 EuroLeague müsabakasında süre bulan Georgios Papagiannis, maç başına 8.5 sayı, 5.7 ribaund ve 1.2 blok ortalamaları ile mücadele etmişti.

 

 

 

EUROHOOPS