Euroleague’in Kralı Bu Gece Taç Giyecek

Euroleague’in Kralı Bu Gece Taç Giyecek

Turkish Airlines EuroLeague’de 2022-23 sezonun kaderinin belirleneceği hafta sonunu bu akşam oynanacak maçlarla sonlandırıyoruz. Dört takımın sıralama için mücadele edeceği Final Four organizasyonu sona eriyor.

Günün ilk maçında üçüncülük için 17.00’de AS Monaco ile Barcelona kozlarını paylaşacak. Ardından akşam 20.00’de Olympiakos ile Real Madrid sezonu şampiyon tamamlamak için sahada olacak.

Üçüncülük maçında Borys Ryzhyk, Anne Panther ve Tomislav Hordov düdük çalacak. Şampiyonu belirleyecek maçta ise Sasa Pukl, Gytis Vilius ve Mehdi Difallah hakem üçlüsü görev alacak.

Normal sezonu lider bitiren Olympiakos, playoffta temsilcimiz Fenerbahçe Beko ile eşleşmişti. Yoğun ve rekabet seviyesi yüksek geçen seride 5. maçta hata yapmayan Olympiakos, 3-2 kazanarak Final Four biletini almıştı. Olympiakos’ta Sasha Vezenkov 2022-23 sezonunun MVP’si seçilirken koç Georgios Bartzokas da Yılın Koçu ödülünü kazandı.

Rakipleri Real Madrid ise sezonu üçüncü sırada bitirip Partizan ile eşleşmişti. İlk iki maçı evinde kaybeden Real Madrid, yaşanan kavganın büyük damga vurduğu seride 2-0’dan dönüp 3-2 kazanarak tarihte bir ilki gerçekleştirmiş ve Final Four’un yolunu tutmuştu. Real Madrid’te Walter Tavares, Yılın Savunmacısı ödülüne layık görüldü.

Sezonu dördüncü sırada tamamlayan AS Monaco ise Maccabi Tel Aviv‘i beş maç sonunda eleyerek tarihinde ilk kez Final Four sahnesine yükselmişti.

Normal sezonda ikincilik koltuğuna oturan Barcelona ise yedinci Zalgiris Kaunas’a karşı seriyi zorlanmadan 3-0 kazandı ve Final Four’a en kolay ulaşan takım olmuştu.

Final Four mücadeleleri TRT Spor ve S Sport’tan canlı yayınlanacak.