EuroLeague’in Hissedar Kulüpleri, Ceo Marshall Glickman’ın Geleceğini Oylayacaklar

EuroLeague’in Hissedar Kulüpleri, Ceo Marshall Glickman’ın Geleceğini Oylayacaklar

EuroLeague’in hissedar kulüpleri, CEO Marshall Glickman’ın geleceğini oylayacaklar.

EuroLeague’de bilindiği üzere geçtiğimiz yaz yönetim değişikliğine gidildi. Yapılan oylamanın sonucunda kuruluştan bu yana CEO’luk görevini üstlenen Jordi Bertomeu ile yollar ayrılırken yönetimin başına Dejan Bodiroga ve Marshall Glickman ikilisi geldiler.

Daha önce NBA ekibi Portland Trail Blazers‘ta başkanlık görevini üstlenen Marshall Glickman, EuroLeague ile CEO’luk pozisyonu için 1 yıllık sözleşme imzalamıştı. Öte yandan Glickman’ın gelecek sezon görevde kalması, düşük bir ihtimal olarak gözüküyor.

Rac 1 ‘den Marc Mundet’in haberine göre EuroLeague’in hissedar kulüpleri, 5 Haziran Pazartesi günü Glickman’ın ligdeki geleceğine karar vermek için oy kullanacaklar.

Bu oylamanın sonucunda Glickman’la yola devam kararı çıkması pek beklenmiyor. Hissedar kulüplerin önemli bir kısmı, Marshall Glickman’ın yönetim tarzından memnun değil. Kulüpler, 1 yıllık yeni yönetim sürecinde “gereken adımların atılmadığını” düşünüyorlar.

Ayrıca haberde belirtilen detaya göre CEO Marshall Glickman ile başkan Dejan Bodiroga arasındaki ilişki de pek parlak değil. Oylamanın sonucunda Glickman’la yollar ayrılsa bile Bodiroga, başkanlık görevine devam edecek.

 

 

 

EUROHOOPS