Euroleague’de Glickman Dönemi Sona Erdi

Euroleague’de Glickman Dönemi Sona Erdi

EuroLeague CEO’su Marshall Glickman sözleşmesinin sona ermesinin ardından görevinden ayrılacak.

By Aris Barkas/ barkas@eurohoops.net

Turkish Airlines EuroLeague’de geçtiğimiz sezon yönetimde değişikliğe gidilirken Jordi Bertomeu ile yollar ayrılmış ve yönetimin başına Dejan Bodiroga ve Marshall Glickman ikilisi gelmişti.

Daha önce NBA ekibi Portland Trail Blazers‘ta başkanlık görevini üstlenen Marshall Glickman, EuroLeague ile CEO’luk pozisyonu için 1 yıllık sözleşme imzalamıştı. Turkish Airlines EuroLeague’de yeni gelişmeler yaşanıyor.

EuroLeague’den yapılan açıklamada organizasyonun CEO’su Marshall Glickman’ın görevinden ayrılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamada 31 Temmuz’da sözleşmesi sona erecek olan Glickman’ın o tarihte görevden ayrılacağı belirtildi.

Dejan Bodiroga’nın yanındaki pozisyonunda sadece bir sezon geçiren Marshall Glickman, EuroLeague kulüplerinin büyük çoğunluğunun desteğini alamadı.

Eurohoops kaynaklarının edindiği bilgiye göre; EuroLeague’in hissedar kulüpleri, Marshall Glickman’ın geleceğini konuşmak için toplandı. Sözleşmenin uzatılma ihtimali masadaki tek konuyken kulüplerin çoğunluğu Glickman’ın kontratının uzatılmamasını istedi.

EuroLeague’de Marshall Glickman’ın ayrılığının ardından yeni bir CEO arayışı başladı.