EuroLeague Koçlar Birliği’nden Erdem Can’a Destek: “Şaşkınlık ve Üzüntü Duyuyoruz”

EuroLeague Koçlar Birliği’nden Erdem Can’a Destek: “Şaşkınlık ve Üzüntü Duyuyoruz”

EuroLeague Koçlar Birliği, EuroCup finali öncesi bir skandala maruz kalan Erdem Can’a destek mesajları yolladı.

Türk Telekom Basketbol, 7DAYS EuroCup’ta sezonun en önemli maçına çıktı. Temsilcimiz, EuroCup finalinde şampiyonluk ve EuroLeague bileti için İspanya ekibi Gran Canaria ile kozlarını paylaştığı mücadeleden mağlup ayrılarak sezonu ikinci sırada bitirdi.

Genel Menajer Önder Külçebaş’ın açıklamalarına göre Türk Telekom’u maçın oynanacağı salona götüren otobüsün şoförü, 10 dakikalık yolu 40 dakikaya kadar uzattı. Ayrıca otobüsteki müzik sesinin çok yüksek olmasından dolayı şoförle arasında çıkan tartışmada koç Erdem Can, kafasını cama sert şekilde çarptı ve takım idmanını boyunlukla yaptırmak durumunda kaldı.

Ardından baş antrenör Erdem Can da dün maç başlamadan önce Tivibu Spor’a olaya dair açıklamalarda bulundu:

“Çok üzgünüm. Kaza değildi, organize bir şey vardı. İki gündür mihmandar bile yoktu. Israrla söyledik, ‘antrenmana gidiyoruz sesi kısar mısınız’ dedik. ‘Kısmam bu benim müziğim sizi ilgilendirmez’ dedi, sesi kısmak için gidince elime vurup frene bastı. Çocuklarla 10 ay emek verdik, sonucu getirmek istiyoruz. Bu hiç hoş değil. Bu yapılan bilinçli bir şey. Kimse kaza diyemez.”

EuroLeague Koçlar Birliği de bugün Erdem Can’a destek mesajı yayınladı:

“EuroLeague Koçlar Birliği, üyelerimizden Erdem Can’ın yaralanmasına sebep olan EuroCup Finali öncesi son antrenmana giderken otobüs şoförünün tamamen profesyonel olmayan davranışlarından dolayı şaşkınlık ve üzüntü duymaktadır.

Bize gelen bilgiye göre otobüs şoförü sadece sezonun en önemli maçı öncesinde daha uzun rotayı kullanarak vakit kaybına sebep olmakla kalmadı, aynı zamanda Koç Can kendisinden defalarca müziğin sesini kısmasını istedikten, sonrasında kendisi bunu yapmak için ayağa kalktıktan sonra bilerek frene bastı. Koç Can da kafasını cama vurarak yaralandı. Bu çarpışma sonucu cam kırıldı.

İspanya’daki görevlilerin bu üzücü olayın peşinde olacağını güveniyoruz. Otobüs şoförlerinin verdiği kararlar HER ZAMAN bütün yolcuların güvenliğini öncelemelidir.

Bu tarz bir olayın basketbolda da spor dünyasında da bir daha yaşanmamasını umuyoruz.”

 

 

 

EUROHOOPS