Errick McCollum: “İdeal Senaryoda Karşıyaka’da Emekli Olmak İsterim”

Errick McCollum: “İdeal Senaryoda Karşıyaka’da Emekli Olmak İsterim”

Basketbol Süper Ligi’nde 2022-23 sezonunun finalisti Pınar Karşıyaka, yeni sezonun kadro planlamaları çerçevesinde takımın yıldızı Errick McCollum ile anlaşmaya varmıştı.

24 Haziran’da yıldız skoreri Errick McCollum‘un sözleşmesinin 1 yıl daha uzatıldığını resmen açıklayan Karşıyaka, böylelikle BSL’de geçtiğimiz sezonun en skorer oyuncusunu (toplam sayı) takımda tutmuş oldu.

Twitter hesabı üzerinden bir taraftar, McCollum’a geleceği hakkında soru sordu, bu yılın Karşıyaka’daki son yılı olup olmadığını merak etti. McCollum ise takımı mutlu edecek bir cevap verdi:

“Eğer benzer şartlarda beni tutmak isterlerse takımda kalırım. Koçları ve şehri çok seviyorum, ailem mutlu ve ben açgözlü değilim. Eğer takım beni istemezse veya şartlar değişirse durum farklı. Fakat ideal senaryoda Karşıyaka’da emekli olmak isterim. Umarım ki daha o günlere üç yıl var.”

 

Ülkemizde daha önce Galatasaray ve Anadolu Efes gibi önemli takımların da formasını terleten Errick McCollum, geçtiğimiz yaz VTB Ligi ekibi Lokomotiv Kuban’dan ayrılarak Pınar Karşıyaka’ya transfer olmuştu.

Büyük beklentilerle geldiği Karşıyaka’da ilk günden itibaren çok etkili bir performans ortaya koyan 35 yaşındaki McCollum, takımının Basketbol Süper Ligi’nde finale yükselmesinde çok büyük rol oynamıştı.

Geçtiğimiz sezon toplam 36 BSL müsabakasında süre alan Errick McCollum, maç başına 19.0 sayı, 3.0 ribaund ve 4.9 asist ortalamaları ile mücadele etti.

 

 

 

EUROHOOPS