Ergin Ataman’dan MHK’ye Sert Uyarı

Ergin Ataman’dan MHK’ye Sert Uyarı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde çeyrek final ilk maçında Darüşşafaka‘yı yenen Anadolu Efes‘te Koç Ergin Ataman maç sonrası görüşlerini açıkladı.

Ataman “Müthiş bir basketbol oynadık, çok iyi mücadele ettik. Özellikle hücum kısmında mükemmele yakın basketbol oynadık. İlk yarıda ikinci periyotta savunmada aksaklıklar vardı ve o yüzden maçı kopartamadık.

Bugün Darüşşafaka 32 tane faul atmış. Dünden beri ligimizdeki play-off maçlarını da izliyorum. Buradan ben MHK’ya sesleniyorum hakemlerin daha dikkatli, daha uyarıcı, daha eğitimli ve daha hazır şekilde play-off maçlarına gelmeleri lazım. EuroLeague’de 10 yıldır sadece bir hakemimiz var. Avrupa’nın her yerinden 3-4 hakem giderken böyle. Türkiye Sigorta Basketbol Ligi şu anda Avrupa’nın en iyi ligi durumunda. Zaten playoff maçlarında da bu gözüküyor fakat nedense hakemlerimiz bir türlü üst seviyeye terfi edemiyorlar. Bugün de bunu gördük. Dünkü maçları da izledim. Buradan MHK’ya çağrı yapıyorum bu konuda gerekli hassasiyeti göstersinler çünkü herkes şampiyonluğa oynuyor. Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde bugüne kadar olmayan şekilde olaylar çıkabilir. Beyanatları da izliyorum. En sakin şekilde bu açıklamayı yapıyorum. Anadolu Efes‘in çok fair bir taraftarı var fakat diğer salonlarda ciddi sıkıntılar olabilir. Tekrardan MHK’yı uyarıyorum” dedi.