“Ergin Ataman Ne Demek İstediğini Açıkladı, Anlaşmazlık Hemen Çözüldü”

“Ergin Ataman Ne Demek İstediğini Açıkladı, Anlaşmazlık Hemen Çözüldü”

Will Clyburn, Ergin Ataman ile aralarında anlaşmazlık bulunmadığını söyledi.

by John Rammas / irammas@eurohoops.net

Anadolu Efes‘in yıldızı Will Clyburn, Ergin Ataman’ın sezon bittikten sonra söylediği ve kendisini Efes‘in EuroLeague’deki başarısızlığından sorumluymuş gibi gösteren sözleri üzerine Eurohoops’a konuştu. (Clyburn sosyal medya hesabından şu şekilde yanıt vermişti.)

“Medya kötü haberleri göstermek için var ama biz bunu aramızda konuştuk ve anlaşmazlık hemen çözüldü. Bana tam olarak ne demek istediğini söyledi ve ben de niyetini anladım. Kesinlikle çeviri sırasında (anlam) kaybolmuş. Bana hemen durumu açıkladı. Makale çıkar çıkmaz bana mesaj attı çünkü yazılma şeklini beğenmemişti. Ben ona saygı duyuyorum, o da bana saygı duyuyor ve bunu kastetmediğini biliyorum”

Ergin Ataman’ın Panathinaikos‘un başına geçmesi üzerine Will Clyburn’ü Efes‘teki ikinci yılında farklı bir hikaye bekliyor. Deneyimli kısa forvet, Erdem Can yönetiminde işlerin nasıl gittiğini anlattı.

“Basketbol basketboldur, antrenman antrenmandır, izin günleri de izin günleridir. Her şey normal ilerliyor. Gerçekten çok farklı bir şey olduğunu söyleyemem, işe gitmeliyiz, hazırlanmalıyız. Tabi henüz sezon öncesindeyiz. Ancak henüz benim açımdan farklı bir şey olduğunu söyleyemem”.

Panathinaikos‘un ya da başka bir “yeni” takımın EuroLeague’deki ilk denemesinde şampiyon olup olamayacağı hakkında ise şunları söyledi: “Bu oyuncularla ilgili, koçla ilgili, herkesin sistemi benimsemesi ve birbirini tanıması, pozisyonları ve diğer şeyleri öğrenmesi ile ilgili. O zaman şansınız o kadar artar. Herkesin bir fırsatı var. Günün sonunda basketbol oynamak için beş kişiyi sahaya sürmeniz gerekiyor. Herkesin katılımı sağlanırsa en iyi beş kazanacaktır”