”En İyi Oyunumuzu Sergileyebilmek İçin Tüm Gücümüzle Mücadele Edeceğiz”

”En İyi Oyunumuzu Sergileyebilmek İçin Tüm Gücümüzle Mücadele Edeceğiz”

Turkish Airlines EuroLeague 2023-24 sezonunun ilk hafta maçında EA7 Emporio Armani Milano ile karşılaşacak olan Fenerbahçe Beko’da Başantrenör Dimitris Itoudis ve kaptan Melih Mahmutoğlu açıklamalarda bulundu.

EA7 Emporio Armani Milano’nun tecrübeli ve kaliteli bir takım olduğuna değinen Dimitris Itoudis, “Çok tecrübeli ve kaliteli bir takımla karşılaşacağız. Milano, bu sezonki EuroLeague macerasında sonuna dek ilerleyebilmek için kurulmuş bir takım. Çok fazla sayıda yaratıcı ve bitirici oyuncuları var. Teknik ekiplerinden oyuncularına kadar yüksek tecrübeye sahipler. Bu nedenle yüksek motivasyona ve konsantrasyona sahip olmalıyız. Taraftarlarımızın önünde oynayacağımız için mutluyuz. En iyi oyunumuzu sergileyebilmek için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz.” dedi.

Kaptan Melih Mahmutoğlu ise, “EuroLeague’de yeni sezona başlıyoruz. Karşımızda güçlü bir rakip olacak. Milano iyi bir takım ve geçtiğimiz sezondan çok daha iyi bir performans ortaya koymak istiyorlar. Sezon başında bu tip güçlü takımlarla oynamak bizim için avantaj; hangi seviyede olduğumuzu görmek ve takım olarak dersler çıkararak gelişmek istiyoruz. Taraftarımızın önünde oynayıp bunun avantajıyla galip gelmek isteyeceğiz. Tabii bir de çok özel bir basketbol insanını bir kez daha evimizde, onun da evi olan Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda ağırlamanın heyecanını yaşayacağız. Gigi Datome bizim için çok özel bir dost, çok özel bir Fenerbahçeli. Onu bir kez daha burada görmek hem bizler hem de taraftarımız için harika olacak. Çok özel bir açılış akşamı bizi bekliyor.” şeklinde konuştu.

 

 

 

EUROHOOPS