Efes’ten altın değerinde galibiyet

Efes’ten altın değerinde galibiyet

Turkish Airlines EuroLeague normal sezonunun 17. hafta karşılaşmasında temsilcimiz Anadolu Efes, Sinan Erdem Spor Salonu’nda ASVEL’i konuk etti.

Çekişmeli geçen mücadelenin son bölümünde çok etkili bir performans ortaya koyan Anadolu Efes, Vasilije Micic’in önderliğinde sahadan 78-72 galip ayrıldı.

Temsilcimizde yeni transfer Chris Singleton ile ayak bileğinden sakatlığı bulunan Shane Larkin, maç kadrosunda yer almadılar.

Bu sonuçla Anadolu Efes, ligdeki 17. maçında 9. galibiyetini aldı. Anadolu Efes, gelecek hafta Valencia deplasmanında sahne alacak.

Ligde üst üste 3. kez kaybederek formsuz görüntüsünü sürdüren ASVEL ise evinde Barcelona’yı konuk edecek.

 

(ÖZET) Anadolu Efes - LDLC ASVEL maç sonucu: 78-72

 

Karşılaşmaya hücumda etkili bir başlangıç yapan Anadolu Efes, boyalı alanda Achille Polonara ve Tibor Pleiss’ı aktif kullanarak ilk bölümü 6-2 üstün geçti. Devamında Youssoupha Fall ve Nando De Colo ile üst üste sayılar bulan deplasman ekibi, ilk 5 dakikanın sonunda skoru 10-10’a getirdi ve televizyon molasına eşitlikle gidildi. Moladan her iki taraf da karşılıklı sayılarla dönerken Antoine Diot’dan dış atış katkısı alan deplasman ekibi, üzerine bir de Parker Jackson-Cartwright’ın turnikesiyle farkı 5’e çıkardı. Son bölümde Rodrigue Beaubois’nın önderliğinde üretimi sağlamaya çalışan Anadolu Efes, farkı tek topa indirdi: 17-19

İkinci çeyreğe Vasilije Micic ve Ante Zizic’ten gelen üst üste 5 sayıyla başlayan Anadolu Efes, öne geçerek skoru 22-19’a getirdi. Temsilcimize 7-0’lık bir seriyle yanıt vererek yeniden üstünlüğü ele alan ASVEL, Youssoupha Fall’ın smacıyla farkı 4’e çıkardı. Rakibinin serisini Vasilije Micic’in turnikesiyle bozan Efes, devamında Nando De Colo’yu durdurmakta zorlanınca skor 24-30’a geldi. Hücumda Micic ve Elijah Bryant’la üretimi sağlamaya çalışan temsilcimiz, savunmadaki sorunların önüne geçemeyince fark 6’da kaldı ve koç Ergin Ataman, oyuna molayla müdahale etti. Moladan daha etkili dönen ASVEL, De Colo’nun serbest atışlarıyla skoru 26-34’e getirdi. Son bölümde daha agresif savunma yaparak rakibine kolay sayı şansı tanımayan temsilcimiz, hücumda zorlanınca fark 7’de kaldı: 29-36

Mücadelenin ikinci devresine hücumda daha etkili başlayan Anadolu Efes, Vasilije Micic ve Rodrigue Beaubois’yla üst üste sayılar buldu. Temsilcimizin bu etkili başlangıcına David Lighty’nin arka arkaya isabetleriyle yanıt veren ASVEL, üstünlüğünü sürdürerek farkı ilk kez çift hanelere çıkardı. Rakibinin yakaladığı seriye Amath M’Baye’yle son veren Efes, devamında Retin Obasohan’ın basket faulüne engel olamayınca skor 36-47’ye geldi. Dış atışlarda bir türlü beklenen isabetleri bulamayan temsilcimiz, televizyon molasına 9 sayı farkla geride gitti. Moladan Vasiliye Micic ve Amath M’Baye’nin üçlükleriyle dönen Efes, üzerine bir de Micic’in turnikesiyle farkı 5’e indirdi ve rakibine molayı aldırdı. Son bölümde Micic ve Clyburn’le sayılar bulan temsilcimiz, Parker Jackson-Cartwright’ı durdurmakta zorlanınca üstünlük ASVEL’de kaldı: 52-58

 

 

Maçın final periyoduna Rodrigue Beaubois ve Will Clyburn’ün üst üste 4 sayısıyla başlayan Anadolu Efes, ilk 2 dakikanın sonunda skoru 56-61’e getirdi. Hücumda aradığı üretkenliği yakalasa da savunmadaki sorunların önüne geçemeyen temsilcimiz, Antoine Diot’nun üçlüğüne engel olamayınca fark 8’e çıktı. Bu noktadan sonra Clyburn ve Dunston‘la 4-0’lık bir seri yakalayan Efes, maçta televizyon molasına gidilirken skoru 62-66’ya getirdi. Moladan Vasilije Micic ve Will Clyburn’ün üst üste 7 sayısıyla dönen temsilcimiz, öne geçmeyi başardı ve rakibine molayı aldırdı. Mola dönüşünde etkili savunmasıyla ASVEL’e kolay sayı şansı tanımayan Efes, Micic’in üçlüğüyle farkı 4’e çıkardı. Son bölümde de agresif savunma yapmayı sürdüren temsilcimiz, maçı kazandı: 78-72

 

Anadolu Efes‘te Vasilije Micic 22 sayı, 3 ribaund, 2 asist; Rodrigue Beaubois 13 sayı, 4 ribaund, 3 asist; Elijah Bryant 10 sayı, 2 ribaund; Will Clyburn 15 sayı, 4 ribaund, 2 asistle oynadı.

ASVEL’de ise Nando De Colo 12 sayı, 2 ribaund, 4 asist; David Lighty 12 sayı, 2 asist; Youssoupha Fall 10 sayı, 5 ribaund; Parker Jackson-Cartwright 10 sayı, 1 asistle mücadele etti.

 

 

çeyrek: 17-19
çeyrek: 29-36
çeyrek: 52-58
çeyrek: 78-72