Efes Sendromdan geri dönüp kazandı

Efes Sendromdan geri dönüp kazandı

Turkish Airlines Euroleague’de sıkıntılı günler yaşayan Anadolu Efes evinde konuk ettiği Zalgiris Kaunas’ı son dakikalarda yine ‘Son Periyot’ sendromu yaşasa da 80-70 ile geçip 11.galibiyetini alıp Play-off umutlarını sürdürdü.

İstanbul’a neredeyse oyun kurucusuz gelip durumu idare etmeye çalışan Zalgiris Kaunas kaybedecek bir şeyi olmadığı gecede stresten uzak bir Basketbol oynayınca maçın içinde kalmayı başardı. İlk yarı sonunda 10 sayılık fark yakalayan Efes farkı açar diye beklenirken vites arttıran hep Zalgiris Kaunas oldu. Efes kaçtı Zalgiris kovaladı. 2 numaralardan oyun kurucu üretmeye çalışan Litvanya ekibinde Brazdeikis harika bir maç oynayıp ‘Ben buradayım’ dedi.

 

 

Braynt Dunston Efes’in en iyi oyuncusu olurken savunmada direnç gösteren Efes hücumda çok verimli bir gece yaşayamadı. Son dakikaya girildiğinde SENDROM yine geri geldi. 11 sayı önde olan Anadolu Efes bir anda yine stres topları atmaya başlayınca buz dolabı kıvamında oynayan Zalgiris farkı 2 sayıya indirdi. Mola sonrası 2 pozisyon çok iyi savunma yapan Efes Clyburn ile maçı noktalarken oyunun değil galibiyetin daha değerli olduğunu kanıtladı.

Efes maç başına kullandığı topun epey altında top kullandı bu gece. Sezonun belki de en az üç sayılık atışını kullanan Efes (16/7) iki sayılık atışlarda da 38/24 isabet oranı yakaladı. Ayrıca 29 ribaunt 7 top çalma ve 14 top kaybı diğer istatistikleri oldu. 12/11 serbest atış 18 asist ve 5 blok gecenin en önemli ayrıntılarıydı. Will Clyburn 19 sayı 7 ribaund 3 assist ile takımının en iyioyuncusuydu.

Zalgiris Kaunas ise 30 ribaund 13 asist 8 top çalma 3 blok ve 14 top kaybı yaptı. Ignas Brazdeikis 25 sayı 3 ribaunt 3 asist ile gecenin en iyi oyuncusu oldu.

Anadolu Efes Cuma gecesi Pire’de lider Olympiacos ile karşılaşacak.