Eczacıbaşı’nın rüyasını Fenerbahçe bitirdi

Eczacıbaşı’nın rüyasını Fenerbahçe bitirdi

Axa Sigorta Kupa Voley ligin yenilmeyen tek takımı olan Eczacıbaşı Dynavit, sakatlıkları biten ve tam kadrosuyla sahaya çıkan Fenerbahçe Opet’e 3-0 yenilerek bu sezonki ilk yenilgisini aldı.

Fenerbahçe’de Arina 23 sayı ile en skorer oyuncu olurken Vargas’ın 18 sayısı ve Eda’nın son setteki blok ve servis katkıları maçın sonucuna direkt etki yaptı.

Maçın setlerini 25-23/25-15 ve 27-25 sonuçlandı.

 

Fenerbahçe, Dörtlü Finalde THY-Kuzeyboru maçının galibiyle karşılaşacak.

Tamamen dolu tribünler oynanan müsabakayı Yönetim Kurulu Üyeleri Simla Türker Bayazıt ve İlker Dinçay da takip etti.

Fenerbahçe Opet, ‘Acımız sonsuz Türkiye’nin başı sağ olsun’, Eczacıbaşı Dynavit ise ‘Yaralarımızı hep birlikte saracağız, geçmiş olsun Türkiye’ pankartlarıyla sahaya çıktı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız için karşılaşma öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımının ilk 6’sı şu isimlerden oluştu:
Melissa Vargas, Arina Fedorovtseva, Eda Erdem Dündar, Aslı Kalaç, Ana Cristina, Macris Carneiro ve libero Gizem Örge.

 

Maçın ilk sayıları Voronkova ve Boskovic’le Eczacıbaşı Dynavit’in oldu. (0-2) Bu skorun ardından rakibine 3-0’lık seriyle cevap veren Fenerbahçe Opet 3-2’yi buldu. Eczacıbaşı Dynavit, orta hücumlardan bulduğu sayılarla 3-5’lik üstünlüğü yakalasa da, sarı-lacivertliler Melissa Vargas gibi yüksek yüzdeyle oynayan ismiyle skora denge getirdi. Fenerbahçe Opet’in direkt hatalarla oynadığı bölümde konuk ekip 9-11 öne geçse de, Arina Fedorovtseva ve Melissa Vargas’ın üretken oyunuyla skor 12-11’e geldi. Aslı Kalaç ve Ana Cristina’nın blok performansıyla da rakibine üstünlük kuran Fenerbahçe Opet , iki sayılık bir fark yakaladı. (14-12) Voronkova’yla sete ortak olan Eczacıbaşı Dynavit’i, Vargas’ın hücum, Arina’nın da Ace performansıyla geride sarı-lacivertliler, farkı 4 sayıya çıkardı. (20-16). Eczacıbaşı’nın sete ortak olma girişimlerini sonuçsuz bırakan Fenerbahçe Opet , 25-23’le setin kazananı oldu.

 

 

İkinci sete 3-0’lık seriyle hızlı başlayan Eczacıbaşı Dynavit’e, Arina Fedorovtseva ve Melissa Vargas’la cevap veren Fenerbahçe Opet 3-3’ü buldu. Devamında Arina Fedorovtseva’nın Aceleriyle fark yaratan sarı-lacivertliler, Vargas ve Aslı Kalaç’ın da blok performansıyla 9-5’lik üstünlüğü yakaladı. Kaptan Eda Erdem Dündar ile Macris’in orta hücumlarıyla rakibin savunma direncini kıran Fenerbahçe Opet; avantaj toplarını da iyi değerlendirdiği seti Arina Fedorovtseva, Melissa Vargas ve Ana Cristina’nın üstün oyunuyla 10 sayı farkla önde tamamladı. (25-15)

Üçüncü sete iyi başlayan taraf Fenerbahçe oldu. (3-1) Eczacıbaşı Dynavit’in Boskovic ve Voronkova’yla ortaya koyduğu direnci Arina Fedorovtseva’nın etkili oyunuyla kıran sarı-lacivertliler, skor üstünlüğünü korudu. (12-6). Karşılıklı sayılarla devam eden bölümde rakip takım farkı bir ara 1 sayıya (16-15) kadar düşürse de sette son bölüme 20-18’le önde giren taraf Fenerbahçe Opet oldu. Son anları büyük bir çekişmeye sahne olan seti 27-25; maçı da 3-0 kazanan Fenerbahçe Opet adını Dörtlü Finale yazdırdı.

 

Salon: TVF Burhan Felek
Hakemler: Ozan Çağı Sarıkaya, Ebru Kaya

Fenerbahçe Opet: Macris, Fedorovtseva, Aslı, Vargas, De Souza, Eda, Gizem (L), Meliha, Lazareva, Meryem

Eczacıbaşı Dynavit: Jack-Kısal, Ognjenovic, Voronkova, Yasemin, Boskovic, Hande, Simge (L), Yaprak, Elif, Saliha, Heyrman, Aybüke (L)

Setler: 25-23, 25-15, 27-2
Süre: 82 dakika (27,23,32)