Dusan Alimpijevic’ten taraftara önemli mesaj

Dusan Alimpijevic’ten taraftara önemli mesaj

7DAYS EuroCup’taki temsilcilerimizden Frutti Extra Bursaspor, dün akşam oynanan karşılaşmada Promotey’e 94-92 mağlup oldu ve 12. maçında 6. yenilgisini yaşadı.

Frutti Extra Bursaspor Koçu Dusan Alimpijevic, mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu:

“Nasıl bir maç olduğunu maçtaki herkes gördü. Sizin de bildiğiniz gibi bu turnuvanın bazı kuralları var ve bu kurallara uymak zorundayız. Gördüğümüzü veya söylemek istediğimizi söyleyemiyoruz. Bu kurallara saygı duyuyoruz ancak dün neler olduğunu anlayacak kadar da akıllı insanlarız.

Taraftarlarımıza salona geldikleri ve bizi destekledikleri için teşekkür ediyorum. Tekrar inanılmaz bir atmosfer yaşattılar. Herkesten bir kere daha rica ediyorum, bu anlara saygı göstersinler ve kulübümüze doğru bir şekilde destek göstersinler. Dünkü maçta sahaya atılan cismin hakeme isabeti etmesi kulübümüz ve organizasyonumuz için büyük sıkıntı yaratabilir. Sahaya bir şeyler atmak ya da Türkiye Ligi’nde küfür etmek kulübe destek vermek anlamına gelmez. Bu sebeplerden ötürü çok ağır cezalar ödüyoruz. Hala organizasyonumuzu yukarı taşımaya çalışan bir kulübüz ve bu yüzden bu tip konularda daha dikkatli davranmalıyız.

Taraftarımızın isteklerini ve yeni oyuncu taleplerini biliyorum. Herkes emin olsun ki bu konu üzerinde kulüp olarak çok ciddi bir şekilde çalışıyoruz ama şu zamanlar transfer piyasası için çok zor zamanlar ve bu yüzden çok dikkatli ilerliyoruz.

Sezon başında da istediğimiz fakat NBA şansını denemek için G-League’e giden bir oyuncu ile anlaşmak üzereyiz. Bu dönemde bu transferi gerçekleştirebilirsek bizim için çok önemli bir iş olacak. Benim için önemli olan şey taraftarlarımıza şu anda en iyi 4-5 kulüpten biri olan takımımızla inanılmaz işler yaptığımızı anlatmak. Bizle aynı bütçeli hatta daha yüksek bütçeli birçok takımın şu an düşme korkusu bile yaşadığı bir ligde nasıl mücadele ettiğimizi ve taraftarımızla birlikte gerçekten çok iyi işler yaptığımızı anlamasını rica ediyorum.”