Dusan Alimpijevic’in Bursaspor’dan Bir Talebi Olmadı

Dusan Alimpijevic’in Bursaspor’dan Bir Talebi Olmadı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Bursaspor’da Frutti Extra’nın sponsorluktan çekilmişti. Bu gelişmenin ardından Bursaspor’da ayrılıklar da peşi sıra geldi.

Bursaspor’da sponsorun ayrılmasının ardından Genel Menajer Nedim Yücel, Beşiktaş‘ın yolunu tutmuştu. Yeşil-beyazlılarda geleceği merakla beklenen koç Dusan Alimpijevic de görevinden ayrılarak Beşiktaş‘ın başına geçti. Dusan Alimpijevic, Bursapor’u finansal açıdan zor durumda bırakmadan ve herhangi bir şey talep etmeden kulüpten ayrıldı.

2 sezon önce EuroCup’ta final oynayan Bursaspor’da Dusan Alimpijevic de yılın koçu seçilirken başarılı koçun yeşil-beyazlılarla iki yıl daha sözleşmesi vardı.

İki sezonluk başarılı Bursaspor macerasını sonlandıran ve Beşiktaş ile yeni bir yola çıkan Dusan Alimpijevic, Bursaspor organizasyonuna bir veda mesajı da yayınladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı açıklamada Alimpijevic şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili dostlar, iki buçuk yıl sonra artık birbirimize veda etme zamanı.

Birlikte tarihi işler yaptık. Geride kalan iki yılda yaptıklarımız kulüp tarihinin sayfalarına altın harflerle yazılacaktır ve bunu kimse elimizden alamaz.

İki yıl üst üste her iki yarışmada da (BSL ve Euro Cup) playofflarda yer aldık. 2021/2022 sezonunda Eurocup’ta final oynadık, 2022/2023 sezonunda ise Süper Lig’de beşincisi olduk. Kulüp tarihinde ilk kez 2022/2023 sezonunda ulusal kupaya katılmaya hak kazandık. Salona dönen taraftarlar oynadığımız basketbolu çok sevdiler. Sahadaki enerjiyi ve kulüp için savaşma şeklimizi anladılar.

Çok daha büyük organizasyonlar ve bütçelerle rekabet içindeyken kulübün saygınlığı için mücadele etmeyi başardık. Kulüp, basketbol açısından da Avrupa çapında tanınır hale geldi.

Geçtiğimiz iki buçuk yılda, kulüpten, şehirden ve taraftarlardan aldığımız tüm saygıya karşılık vermek için ekibim ve oyuncularımla maksimum gayreti gösterdik. Ve bu süreçte kulüpten ayrılma teklifleri alsam da bu fikre ve vizyona sadık kaldım. Son haftalarda olan öngörülemeyen durumlar beni başka bir yola yöneltti.

En derin saygılarımla, Başkan Sezer Sezgin’e, tüm başkan yardımcılarına, yönetim kurulu üyelerine güvenleri ve destekleri için yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca ana sponsorumuz Uludağ firmasına ve adını taşıdığımız, destekleriyle başarıya giden yolu birlikte yürüdüğümüz Frutti Extra’ya teşekkür ederim. Antrenör ekibime, yönetimime, sağlık ekibime ve özverili bir şekilde katılım sağlayan kulüpteki tüm insanlara teşekkür ederim.

Sevgili taraftarlarımız… Duygularınız, sevginiz ve saygınız için teşekkürler.

Bir kısmınızın kararı anlamayacağını biliyorum ama birlikte yaptığımız her şeye yine de saygı duyacağınızı umarak selamlarımı yolluyorum.”

Bursaspor’da Dusan Alimpijevic’in yanı sıra kaptan Derek Needham da takımdan ayrılarak Beşiktaş’ın yolunu tuttu. Beşiktaş gelecek sezon EuroCup’ta mücadele edecek.

 

 

 

 

EUROHOOPS