“Dubai’nin EuroLeague’e Katılması Harika Bir Fikir”

“Dubai’nin EuroLeague’e Katılması Harika Bir Fikir”

Turkish Airlines EuroLeague’de takım sayısının arttırılması ve organizasyonun farklı şehirlerde yaygınlaştırılması fikri, bir süredir ligin paydaşları tarafından iyiden iyiye konuşuluyor.

Son dönemlerde Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Dubai’nin bir takım kurarak EuroLeague’de yer alabilme ihtimali, ligin CEO’su Marshall Glickman tarafından da dile getirilmişti.

Bu ihtimalin ilk kez dile getirildiği günden itibaren bir kesim Dubai fikrini savunurken bir diğer grup ise organizasyonun Avrupa’nın dışına çıkmaması gerektiğini düşünüyor.

Barcelona’nın yıldız forveti Nikola Mirotic, bu konuya dair Mundo Deportivo‘ya açıklamalar yaptı.

EuroLeague’in değişikliğe ihtiyaç duyduğunu savunan Mirotic, Dubai ihtimaline yeşil ışık yaktı:

“Bence EuroLeague’e Dubai’den bir takımın katılması harika bir fikir, neden olmasın ki? Açıkçası şu sıralar EuroLeague’de bazı değişikliklerin yaşanması gerekiyor. Dubai’de bir EuroLeague takımı kurulmasıyla birlikte açılacak kapıları ve oradan gelecek parayı düşündüğümüz zaman bence bu harika bir fikir.”

Bundan yaklaşık 2 ay önce İspanya kaynaklı Mundo Deportivo, EuroLeague’de yer almak için şartları zorlayan Dubai’nin Nikola Mirotic, Shane Larkin, Vasilije Micic, Kostas Sloukas, Walter Tavares ve Mike James gibi yıldızları gözüne kestirdiğini iddia etmişti.

 

 

EUROHOOPS