Dişi Kanarya Deplasmanda Kazanıp Finale Kaldı

Dişi Kanarya Deplasmanda Kazanıp Finale Kaldı

Fenerbahçe Alagöz Holding, ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi Nilay Aydoğan Sezonu Play-Off Yarı Final 2. maçında Galatasaray Çağdaş Faktoring’i deplasmanda 87-78 mağlup ederek seriyi 2-0’a getirdi ve finale yükseldi.

Fenerbahçe, finalde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ile karşılaşacak.

Çekişmeli geçen ilk periyotta sarı-lacivertliler Kayla McBride’ın sayılarıyla 19-18 üstün tamamladı. İkinci periyotta pota altında Teaira McCowan ve dış atışlarda da Kamile Nacickaite ile etkili olan sarı-kırmızılılar devreye 43-41 önde girdi. Üçüncü periyotta Galatasaray farkı açmaya çalışsa da Fenerbahçe son 1 dakikaya girilirken skoru eşitledi (60-60).

 

 

Sarı-kırmızılılar Pelin Derya Bilgiç’in son saniye üçlüğü ile üçüncü periyodu 65-63 üstün bitirdi. Son periyotta Galatasaray’ı durduran Fenerbahçe, Olcay Çakır Turgut ve Merve Aydın’ın üçlükleri ile farkı 10’a çıkardı (77-67). Sarı-kırmızılılar Teaira McCowan ile farkı azaltmaya çalışsa da sarı-lacivertliler parkeden 87-78’lik skorla galip ayrıldı.

Seride durumu 2-0’a getiren Fenerbahçe finalde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin rakibi oldu.

 

 

Fenerbahçe Alagöz Holding adına Breanna Stewart 23 sayı 4 ribaund 4 asist üretti.  Emma Rosa Meesseman 26 sayı ile mücadele etti. Galatasaray Çağdaş Faktoring’de Teira McCovan 27 sayı 12 ribaund 1 asist, Epifaniya Prints 22 sayı 3 asist ile oynadı.

Bu sonuçla seride durumu 2-0’a getiren Fenerbahçe Alagöz Holding adını finale yazdırdı. Finalde Fenerbahçe Alagöz Holding’in rakibi ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi olacak.

 

Salon: Ahmet Cömert
Hakemler: Emin Moğulkoç , Uğur Özen , Nazlı Çisil Güngör

Galatasaray: Kamile Nacickaite 12, Büşra Akbaş 9, Epifaniya Prints 22, Pelin Derya Bilgiç 3, Işıl Alben , Aija Jurjane 3, Teaira McCowan 27, Meltem Yıldızhan 2

Koç: Alper Durur

Fenerbahçe: Manolya Kurtulmuş , Olcay Çakır Turgut 9, Şerife Alperi Onar 2, Emma Rosa Meesseman 26, Kayla McBride 17, Breanna Stewart 23, Merve Aydın 8, Kiah Stokes 2

Koç: Marina Maljkovic

1. Periyot: 19-18 (Fenerbahçe lehine)
Devre: 43-41 (Galatasaray lehine)
3. Periyot: 65-63 (Galatasaray lehine)