Dedas Fenerbahçe’den Gidiyor mu?

Dedas Fenerbahçe’den Gidiyor mu?

EuroLeague’deki temsilcimiz Fenerbahçe Beko’da koç Dimitris Itoudis’in asistanı Stefanos Dedas takımdan ayrılmak üzere. Yunan koç İsrail ekibi Hapoel Holon’un başına geçebilir.

Türk Hava Yolları EuroLeague’deki temsilcimiz Fenerbahçe Beko’da baş antrenör Dimitris Itoudis ekibinde bir ayrılık gündeme geldi. Asistan koç Stefanos Dedas’ın İsrail’den gelen baş antrenörlük teklifi sonrası takımdan ayrılma ihtimali ortaya çıktı.

Eski takımına dönüyor

İtalyan gazeteci Luca D’Alessandro’nun haberine göre Yunan antrenör daha önce de çalıştırdığı İsrail Ligi ekibi Hapoel Holon’un boşta olan baş antrenörlük koltuğu için bir numaralı aday konumunda bulunuyor. Anlaşma sağlandığı takdirde Stefanos Dedas önümüzdeki sezon Hapoel Holon’un başına geçecek.

 

Kargaşanın kahramanlarından biriydi

Geçtiğimiz hafta EuroLeague’de Fenerbahçe Beko’nun Anadolu Efes’i 103-86 yenerek play-off’lar için saf dışı bıraktığı maçın son bölümü tatsız olaylara sahne oldu. Bitime 6 saniye kala Fenerbahçe yardımcı antrenörü Stefanos Dedas’ın topu elinde bulunduran Tyler Dorsey’ye hücum etmesi yönünde çağrıda bulunması sonrası Anadolu Efesli Will Clyburn, Fenerbahçe bench’ine doğru koşmuş ve ikili arasında gerginlik yaşanmıştı.

 

Gaziantep ile ilki yaşadı

Ülkemizde daha önce Gaziantep Basket ve Bahçeşehir Koleji’nde baş antrenörlük yapan Dedas, 2014-2015 sezonunda Gaziantep Basket’e Basketbol Süper Ligi tarihinde ilk kez play-off yaptırmayı başardı.

 

Hapoel Holon ile yılın koçu seçildi

2019-2021 arasında adının anıldığı Hapoel Holon’u alıştıran Yunan antrenör 2021’de İsrail Ligi’nde yılın koçu ödülünün sahibi oldu. Başarılı çalıştırıcı yine 2021’de Hapoel Holon ile Balkan Ligi’ni de kazanmayı başardı.

 

 

 

AJANSSPOR