Çukurova, Prag’ı Devirip 2. Finalist oldu

Çukurova, Prag’ı Devirip 2. Finalist oldu

Kadınlar EuroLeague Final Four’un yarı final etabında temsilcilerimizden ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, organizasyona ev sahipliği yapan USK Prag’ı 78-58 mağlup ederek finale yükseldi ve bir diğer temsilcimiz Fenerbahçe Alagöz Holding ile eşleşti. Kadın voleybolda CEV Şampiyonlar Ligi’ndeki gibi Kadınlar EuroLeague’de de Avrupa bir Türk finaline sahne olacak.

Kadınlar EuroLeague Final Four’da yarı finaller heyecanı yaşandı. Günün ikinci eşleşmesinde temsilcilerimizden ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, organizasyona ev sahipliği yapan USK Prag ile karşı karşıya geldi. Temsilcimiz, mücadeleden 78-58’lik skorla galip ayrılarak adını finale yazdırdı.

FENERBAHÇE İLE FİNAL

Kadınlar EuroLeague, bir Türk finaline sahne olacak. USK Prag’ı saf dışı bırakan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, finalde Fenerbahçe Alagöz Holding ile karşı karşıya gelecek.

 

(ÖZET) USK Prag - ÇBK Mersin Yenişehir Bld maç sonucu: 58-78 | Kadınlar EuroLeaguede Türk finali

 

Günün ilk yarı final eşleşmesinde Fenerbahçe, İtalyan ekibi Baretta Famila Schio’yu 77-70 ile geçmeyi başarmıştı.

KADINLARDA AVRUPA’YA TÜRK DAMGASI

Kadın takım sporlarında önde gelen iki branşta Avrupa, Türk finallerine sahne olacak. Kadın voleybolda CEV Şampiyonlar Ligi Finali’ni Eczacıbaşı ve VakıfBank oynayacakken kadın basketbolda EuroLeague Finali, Fenerbahçe Alagöz Holding ile ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi arasında gerçekleşecek.

BAŞTAN SONA ÜSTÜN GÖTÜRDÜ

Mücadeleye Hayes-Gray-Williams-Cornelius-Crvendakic beşiyle başlayan Çukurova ilk çeyrekte Cornelius dışında dört isminden skor katkısı alırken, Gray ve Hayes’in iki asisti temsilcimiz adına çok önemliydi. Çukurova 14-9’da farkı 5’e çıkarınca USK Prag’ın molası gelirken, özellikle pota altında rakibine göz açtırmayan temsilcimiz ilk çeyreği 24-18 önde kapattı.

(ÖZET) USK Prag - ÇBK Mersin Yenişehir Bld maç sonucu: 58-78 | Kadınlar EuroLeaguede Türk finali

 

İkinci periyodun başında Hayes ve Sinem ile iki kritik üçlük bulan Çukurova farkı çift hanelere yükseltti. Sportmenlik dışı faul rüzgârı kısa bir dönemde USK Prag’a çevirse de soyunma odasına 44-40 önde giden taraf temsilcimiz Çukurova oldu.

Üçüncü çeyrekte Çukurova skorer oyununun yanına müthiş savunmasını da ekledi. Hayes de farkını hissettirmeye devam edince temsilcimiz yine farkı artırdı. Çukurova son 10 dakikaya da 62-49’luk skorun avantajıyla girmeyi başardı. Gecenin bir diğer kahramanı Crvendakic’di. O da Hayes ve Williams’ın ardından çift hanelere çıkmayı başardı.

 

(ÖZET) USK Prag - ÇBK Mersin Yenişehir Bld maç sonucu: 58-78 | Kadınlar EuroLeaguede Türk finali

 

Akıllı oyununu son çeyrekte de sürdüren Çukurova, her geçen dakika coşkuyu biraz daha artırdı. Çukurova’da Hayes 19 sayıyla en skorer isim olurken, Crvendakic 16 sayı, 12 ribauntla double-double yaptı, Williams 16, Gray de 10 sayıyla çift hanelere çıkan diğer isimler oldu.

USK PRAG: Conde 6, Jones 14, Thomas 11, Vorackova 3, Vukosavljevic 15, Oblak 9, Vyoralova, Wrzesinski

ÇUKUROVA MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYE: Cornelius 7, Crvendakic 16, Gökşen, Gray 10, Esra, Sinem 6, Dubljevic 4, Hayes 19, Hollingsworth, Williams 16, Asena

 

 

FANATİK