CSKA yerine istenen takım belli oldu

CSKA yerine istenen takım belli oldu

L’Equipe’den Yann Ohnona’ya göre, AS Monaco bu sezon playoff yapamasa bile, gelecek yıl yeniden EuroLeague’e katılacak. Fransız ekibinin, 2023-24 EuroLeague sezonu için garanti aldığı bildirildi.

L’Equipe’ten Yann Ohnona’ya açıklamalarda bulunan EuroLeague CEO’su Marshall Glickman, “Monaco’nun yerinin ‘garantili’ olduğunu söylemek teknik olarak doğru değil. Ama bunu şu şekilde söyleyeceğim: Monaco’nun EuroLeague’de gelişmeye devam etmesini istiyoruz.” dedi.

L’Equipe, Monaco’nun katılımının EuroLeague hissedarları tarafından onaylanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

“18 kulübün 13’ünün daimi üye lisansı var. Bu hissedarlardan biri olan CSKA Moskova, Ukrayna’daki savaş nedeniyle askıya alındı. Bu bize biraz alan yaratıyor. CSKA‘nın gelecek sezon geri dönmeyeceğini düşünürsek – kimse jeopolitik açıdan neler olduğunu bilmese bile – Monaco’yu ligde tutmak bir sorun olmamalı. Moskova yeniden lige entegre edilirse işler daha karmaşık olacak.”

Glickman çok netti. EuroLeague’de Monaco’yu istiyor.

“Monaco için en basit senaryo, sportif sonuçlar sayesinde lige katılım sağlamak olacaktır. Ama açık olalım: Monaco’yu istiyoruz. EuroLeague ailesinin bir parçası olmalarını istiyoruz ve yakında gerekli kapasiteye sahip yeni bir spor salonu inşa edebilecekleri konusunda çok iyimseriz.”

 

 

 

EUROHOOPS