Çılgın Sultanlar Polonya’yı Umursamadı Bile

Çılgın Sultanlar Polonya’yı Umursamadı Bile

2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası çeyrek final maçında güçlü Polonya önüne yarı final vizesi için çıkan Filenin Sultanları, genelde geride götürdüğü setlerde müthiş geri dönüşler ile Polonya’yı 3-0 ile bozguna uğratıp yarı finalde İtalya’nın rakibi oldu.

2 farklı karakterdeki Pasör ile oynayan Filenin Sultanları müthiş mücadele edip savunma yapabildiğinde durdurulamaz bir güç haline geliyor. Şeytan Santarelli, Vargas ve Ebrar’ı birlikte monte ettiğinde hayat zaten değişmişti. Her şey bir tarafa takımdaki sevgi, inanç, birliktelik onların engellenemez gücü oldu. 30 Ağustos gibi önemli bir bayramımızı resmen ekstra bayrama çeviren takımımız Polonya’yı sahadan sildi ki Polonya aslında çok güçlü bir ekol ve takım. 6 sezon Türkiye ligi EN İYİ LİBERO  ödülü alan Gizem Örge’yi Milli Takım ilk 6’sına dahil eden Santarelli’ye kocaman alkış. Demek ki Milli Takım KULÜPÇÜLÜK yapılmaması gereken bir yermiş!

 

 

36 yaşına gelen müthiş kaptanı Eda Erdem ve her an oynamak için gözleri parlayan ve aklı ile kalbi sahada olan yedekler bu takımın görünmez kahramanıdır. Santarelli, Kezzap Sapığı döneminde ruhsal olarak zor günler geçiren smaçörü Hande Baladın’ı Milletler Ligi’nde dinlendirip Avrupa Şampiyonasına taş gibi hazırlamış. Hande averaj smaçör boyuna rağmen bugün yine 2.02 Pasör Çaprazı performansı verdi. Sadece hücumda değil, savunmada da harikaydı. Asıl önemli olan bu pırıl pırıl oyuncuları ruhen en yükseğe hazırlayan, inanan Voleybol dünyası oldu. Her camianın ufak-tefek fikir ayrılıkları olur. Zaten bu da yanlışları görebilmek için gereklidir. 2003-2023 arası ülkenin en başarılı sporu tartışmasız Kadın Voleyboludur. Şimdi Erkekler de atılımı başlattı. Bize de alkışlamak ve kocaman bir Meksika şapkası çıkarmak düşer. Yarı final ya da finali kazanırız ya da kaybederiz. Çok önemli değil. Biz görmek istediklerimizi zaten 20 senedir görüyoruz ve göreceğiz de. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Hayat sadece şampiyonluk değildir. Ülke insanını spora yönlendirmek, alt yapı oyuncularına gerçek hedeflere gidecek eğitimi vermek, onları sonuna dek desteklemek, dürüst ve sevgi dolu olmak ve sonuçlar ne olursa olsun sevgi ve desteği gösterebilmektir. Gerisi sadece teferruattır.

Teşekkürler Filenin Sultanları ve emeği geçen her birim…Bu gece hem 30 Ağustos gibi değerli bir Bayram ve hem de Filenin Sultanları’nın yaşattığı gurur için huzur içinde uyuyacağız.

 

SAYMAN

 

 

Dünya 1 numarası A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda çeyrek final maçında Polonya’yı 3-0 mağlup ederek adını yarı finale yazdırdı.

Avrupa Şampiyonası’nda yoluna namağlup devam eden Filenin Sultanları, yarı finalde 1 Eylül Cuma günü İtalya ile karşılaşacak.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de oynanan mücadeleyi, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A.Nihan Karaçam Salkaya, TVF Genel Sekreteri Av. Nihal İşçi, TVF Uluslararası İlişkiler ve Organizasyon Direktörü Nilüfer Shimonsky, TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Sezgin Eren, TVF Sağlık ve Dopingle Mücadele Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ufuk Demirkılıç ve TVF Eğitim Kurulu Koordinatörü Prof. Dr. Selda Bereket Yücel de izledi.

Belçika’da yaşayan ve çevre ülkelerden gelen vatandaşlarımızda millilerimize büyük destek verdi.

SALON: Palais 12
HAKEMLER: Stefano Cesare (İtalya), Vladimir Simonovic (İsviçre)

TÜRKİYE: Cansu, Ebrar, Zehra, Vargas, Hande, Eda, Gizem (L) (Ayça, Elif)

POLONYA: Juryzck, Wolosz, Rozanski, Korneluk, Stysiak, Lukasik, Stenzel (L) (Galkowsa, Szczglowska, Wenerska)

SETLER: 25-23, 25-22, 25-18
SÜRE: 84 dakika (30′,30′,24′)

Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız.