Bursaspor kaybetti ama çok şey de kazandı

Bursaspor kaybetti ama çok şey de kazandı

7DAYS EuroCup’ta temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, B Grubu’nda 12. hafta maçında Prometey’i konuk etti. Kıran kırana geçen maçta Bursaspor son topta Derek Needham’ın atışından sonuç alamadı ve maçı 92-94 kaybetti.

Maçın ilk yarısında çok dominant bir Basketbol oynayan Ukrayna ekibi özellikle çember altında önemli hakimiyet kurarken Agada ile çok rahat sayılar bulup üstünlük sağladı. Kadro kalitesi olarak Frutti Extra Bursaspor’dan daha önde olan Prometey seyirci baskısının yanında Bursaspor’un baskılı savunması karşısında da genelde sakin kalıp geriye düştüğü dönemlerde bile anında yanıt verdi. Bursaspor hücum sahasında iyi bir gününde olmasına rağmen DJ Stephens’in müthiş üçlüklerine engel olamadı. Ligde çok iyi konumda ve rahat olan Ukrayna ekibi Onuralp’i de iyi savunup oyundan düşürdü. Bursaspor kazanabilse harika olacaktı ama Prometey gerçekten çok iyi takım. İnançları kaybetmeyip kalan maçlara konsantre olmamız gerekiyor. Ahmet Düverioğlu maçta harika bir performans ortaya koydu. Kaybetmesine rağmen Frutti Extra Bursaspor çok iyi mücadele edip güçlü rakibini son topa kadar zorladı. Kaybettiğimiz günde bile çok şey kazanabileceğimizi unutmamamız gerekiyor.

Bu sonuçla Frutti Extra Bursaspor 6. yenilgisini yaşarken Prometey ise 8. galibiyetini aldı.

Bursaspor’da Derek Needham 20 sayıyla oynarken Zach Auguste 16 sayı – 7 ribaund, Dave Dudzinski 17 sayı – 4 ribaund ile mücadele etti. Yiğitcan Saybir 9, Ahmet Düverioğlu da 9 sayı – 7 ribaund ile maçı tamamladı. Onuralp Bitim de 8 sayıyla oynadı. Anthony Clemmons 13 sayıyla maçı bitirdi.

Prometey’de Prometey’de Caleb Agada 27 sayıyla oynarken Gian Clavell 14, DJ Stephens 18, Ondrej Balvin 10, Issuf Sanon da 7 sayıyla maçı tamamladı.

 

1. çeyrek: 22-23
2. çeyrek: 48-50
3. çeyrek: 69-75
4. çeyrek: 92-94