Bursa’da Müthiş Maçın Kazananı Bursaspor oldu

Bursa’da Müthiş Maçın Kazananı Bursaspor oldu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 27. haftasında evinde ağırladığı Pınar Karşıyaka’yı 106-99 yenmeyi başaran Frutti Extra Bursaspor, 27. maçında 17. galibiyetini elde etti. Pınar Karşıyaka ise 27. maçında 8. yenilgisini yaşadı.

Bursa’da sezonun en sert ve en güzel maçlarından birini izledik. Maça daha iyi başlayıp oyunun büyük bölümünü önde götüren Pınar Karşıyaka oldu. Aslında kazanacak havayı veren İzmir ekibi 4. periyot oyundan epey düştü. Needham ve Dudzinki’yi durduramayan Karşıyaka aynı zamanda gittikçe sertleşen Bursaspor savunmasına da teslim oldu. Çok yüksek tempoda oynanan maç tüm izleyenleri bence mest etti. Kazanan iyi kaybeden kötü müydü? Hayır..iki takım da çok iyiydi ve sadece biri kazanacaktı. Andrews’un dönüşü Bursaspor’da doping etkisi yaratınca ortaya daha rahat ve güvenli oynayan bir Bursaspor çıkmıştı. Ligde 3.lüğü bırakmayı düşünmeyen Pınar Karşıyaka şimdiden Play-off için hazırlıklarına başlamış görünüyor. Sezon boyu iniş-çıkış yaşayan Bursaspor ise neredeyse her oyuncusundan iyi katkı alıp formda olduğunu kanıtladı ve 5.lik için en büyük aday olduğunu kanıtladı. Ligde tuhaf sonuçlar alınmaz ise Bursaspor-Anadolu Efes eşleşmesi olacak gibi duruyor. Bir türlü sıkıntılarını gideremeyen Efes için ciddi ve yıpratıcı bir rakip oldukları kesin. Bursa ekibi yılın sürprizini yapabilecek kadar hazır görünüyor. Karşıyaka ise Fenerbahçe eşleşmesine çok yakın ve final için sinsi bir aday durumunda. Bu yıl, diğer yıllara benzemeyecek gibi görünüyor. Fenerbahçe-Efes finaline sıcak bakanların şok yaşayabileceği bir sezon olabilir.

Naçizane…

 

 

Bursaspor’da Derek Needham 20 sayı 10 asistle, Onuralp Bitim 18 sayı, Zach Auguste 18 sayı 8 ribaunt, Anthony Clemmons 16 sayı, David Dudzinski 12 sayı kaydetti.

Karşıyaka’da ise Braian Angola 29 sayı 4 asist, Mindaugas Kuzminskas’ın 22 sayı 7 ribaunt, Errick McCollum 16 sayı,  Jaylon Brown 9 sayı, Angel Delgado 10 sayı 8 ribaunt ile maçı tamamladılar.

 

  1. çeyrek: 21-29
  2. çeyrek: 28-19
  3. çeyrek: 24-27
  4. çeyrek: 33-24