”Buradan Pat Diye Olimpiyatlara Gitmek Diye Bir Şey Yok”

”Buradan Pat Diye Olimpiyatlara Gitmek Diye Bir Şey Yok”

A Kadın Milli Takımımızın FIBA 2023 Kadınlar Avrupa Şampiyonası D Grubu’ndaki ilk maçında Sırbistan’a 71-63’lük skorla mağlup olduğu karşılaşmanın ardından A Kadın Milli Takım Koçu Ekrem Memnun ile A Kadın Milli Takım oyuncusu Sevgi Uzun müsabakayı değerlendirdi.

Ekrem Memnun “Maçı kaybettiğimiz için üzgünüz. Rakibimiz son Avrupa Şampiyonu. Bu karşılaşmada da Sırbistan gibi oynadılar. Beklemediğimiz bir şey olmadı. Ancak biz daha potansiyelli bir takımız. Bunu hazırlık döneminde gösterdik. Çok fazla genç oyuncumuz var. Rakibimiz karşısında gerçek oyunumuzu oynayamadık. Maç boyunca 20 top kaybettik. Aslında biz bu kadar çok top kaybeden bir takım değiliz. Çok üzgünüz; ama bir mağlubiyetten daha fazla hasar almamalıyız. Sakatlarımızı iyileştirip, hatalarımızı da tamir edeceğiz. Yarın yepyeni bir gün olacak. Macaristan potansiyelli bir takım. Burada bulunan her takımın bir gücü var. Oyuncularıma inanıyorum. İnancımızla üstesinden geleceğiz. Buradan pat diye Olimpiyatlara gitmek diye bir şey yok. Sonuçta bir mücadeleye gireceğiz” dedi.

Sevgi Uzun “Sırbistan maçının zor maç olacağını biliyorduk. Çok fazla top kaybettik. Yarın bir maçımız daha var. Buradaki hatalarımızdan ders çıkartıp Macaristan karşılaşmasını kazanacağımıza inanıyorum” dedi.