”Bugün Savunma Disiplinimiz Çok İyiydi”

”Bugün Savunma Disiplinimiz Çok İyiydi”

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Liginde ağırladığı Fenerbahçe Beko’yu yenerek liderlik bazında büyükavantaj yakalayan Türk Telekom’da Koç Erdem Can maç sonu görüşlerini açıkladı.

Erdem Can“Çok önemli bir rakibe karşı oynadık. Fenerbahçe, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük kulüplerinden bir tanesi. İlk yarı açıkçası kötü savunma yaptık, özellikle hücum ribauntları ve savunma hataları nedeniyle 40 sayı yedik. Devre arası oyuncularla bu noktaları konuştuk, ayrıca hücumda da daha agresif olmamız gerektiğini biliyorduk. Sonuç olarak önemli bir galibiyet elde ettik, ligi zirvede bitirebilme yolunda önemli bir adım attık ama biz gün gün ilerliyoruz.

Çarşamba günü EuroCup’ta Ratiopharm Ulm’e karşı çok kritik bir çeyrek final maçımız var, sonra cumartesi günü Gaziantep’e karşı önemli bir maçımız var. Bugün savunma disiplinimiz çok iyiydi, rakibimizin alçak post ağırlıklı hücum kurgusuna karşı kendimizi hazırlamıştık. Özellikle ikinci yarıda çok iyi bir savunma performansı ortaya koyduk. Biz gün gün bakıyoruz, her gün daha iyiye gitmeye çalışıyoruz” dedi.