”Bugün Mike James’e Çok Az Süre Vermek Benim Kararımdı”

”Bugün Mike James’e Çok Az Süre Vermek Benim Kararımdı”

Turkish Airlines EuroLeague Final Four’unun üçüncülük müsabakasında AS Monaco, Barcelona’yı 78-66 mağlup ederek sezonu üçüncülükle tamamlamayı başardı.

AS Monaco koçu Sasa Obradovic, karşılaşmanın ardından mikrofon karşısına geçti.

Sasa Obradovic‘in görüşleri şu şekilde:

“Aslında bu karşılaşmayı normal bir maç gibi değerlendirmek gerektiğinden emin değilim, biz yarı finalden Barcelona’ya kıyasla daha az etkilenmiştik ve bu sayede maçı kazandık. Kulüp olarak bizim için Final Four’da olmak yepyeni bir deneyim, bence normal sezonda başardıklarımızdan dolayı yeterince takdir görmedik. Henüz EuroLeague’deki 2. yılımızı geçiriyor olmamıza rağmen Playoff için saha avantajını aldık, bence normal sezonda başardıklarımızdan sonra bunu sonuna dek hak ettik. Bu yıl başantrenörlük kariyerimin en büyük başarılarını elde ettim ama takım olarak yeterince saygı gördüğümüze inanmıyorum.

Bugün Mike James’e çok az süre vermek (6 dakika) benim kararımdı. Görünüşe göre birileri sahada topu her istediği zaman alabileceğini ve koçun bunun tersi yönde bir karar veremeyeceğini düşünüyor. Burada 2 yıldır yaşadıklarımızdan dolayı takım olarak minnettar olmalıyız, takımı kenara bırakıp sadece Mike James’e minnettar olmamalıyız. Söyleyeceklerim bu kadar.

Bugün maçı kazandık ve benim için en önemli konu bu (ikinci bir Mike James sorusuna yönelik). Bu konuya dair daha fazla söyleyeceğim bir şey yok. Yine de koç olarak benim gördüğüm takdir üzerine konuşmalıyız, bu sezon Fransa Ligi’nde yılın koçu ödülünü kazanmaya yaklaşamadım bile. Ödüle aday olan koçlara büyük saygı duyuyorum ama adımın o ödül için anılmamasını nasıl açıklayabiliriz bilmiyorum. Niye böyle bir şey yaşandı bilmiyorum, acaba Sırp olduğumdan dolayı mı? Niye beni bir kenara attılar gerçekten anlayamıyorum. Bunu kim açıklayabilir? 2 yıldır ekibimle yaptıklarımıza rağmen yılın koçu seçilmeye yaklaşamadım bile.”

 

 

 

EUROHOOPS