”Bu fikstür karşısında çıldırmamaya çalışıyoruz”

”Bu fikstür karşısında çıldırmamaya çalışıyoruz”

Turkish Airlines EuroLeague’de Türkiye’deki deprem felaketi nedeniyle ertelenen Anadolu Efes – Real Madrid karşılaşması bu akşam 20.30’da oynanacak.

Bu kritik mücadele, playoff potasının hemen kıyısında bulunan temsilcimiz için büyük önem taşıyor.

Karşılaşma öncesinde İspanyol haber ajansı EFE’ye konuşan Real Madrid koçu Chus Mateo, Anadolu Efes maçı hakkında şunları söyledi:

“Zorlu bir deplasmanda son şampiyona karşı oynayacağımız önemli bir maç. Önce play-offlar’daki yerimizi korumak, ardından iç saha avantajını elde etmek istiyoruz.”

“Amacımız son Avrupa şampiyonunu yenip onları titretmek değil. Oraya işimizi iyi yapmak ve mücadeleden daha güçlü bir takım olarak çıkmak için gidiyoruz. Rakibimizi playoff denkleminden elemek hedefiyle değil.”

“Nigel Williams-Goss takımla seyahat etmeyecek. Kasığında yırtık var ve birkaç gün boyunca 1. derece mi yoksa 2. derece mi olduğunu bilemeyeceğiz. Yabusele ise takımla seyahat edecek ama oynayıp oynayamayacağını henüz bilemiyorum. Sakatlıklar planları değiştiriyor ve işleri karmaşıklaştırıyor.”

“(12 günde 6 maç oynamaları hakkında) Maç yükünün çok büyük olduğunu ve bazı oyuncuların bu yüzden sakatlandığını düşünmekten kendimizi alıkoyamıyoruz. Bu fikstür karşısında çıldırmamaya çalışıyoruz. Bir sonraki maça odaklanmaya çalışıyoruz, antrenman yapmak için çok az zamanımız var.”

 

 

EUROHOOPS