Braian Angola Sağlık Taramasını Yine Geçemedi Ve Transfer İptal Oldu

Braian Angola Sağlık Taramasını Yine Geçemedi Ve Transfer İptal Oldu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde sezonu Pınar Karşıyaka formasıyla tamamlayan Braian Angola, yeni sezon için Maccabi Tel Aviv ile anlaşmaya varmıştı. Tecrübeli oyuncu sağlık kontrolünden geçmek için İsrail’e gittiğinde sürprizle karşılaşıp testlerden geçememiştim.

Bu gelişmenin ardından Maccabi Tel Aviv, Braian Angola’ya bir şans daha verip ikinci kez sağlık kontrolüne soktu ancak gelen haberlere göre sonuçlarda bir değişim olmadı. İsrail basını Walla Sports’un haberine göre; Braian Angola, Maccabi Tel Aviv için girdiği ikinci sağlık kontrolünden de geçemedi.

İkinci kez sağlık kontrolünden geçemeyen Braian Angola konusunda Maccabi Tel Aviv’in kararı da belli oldu. Habere göre Maccabi Tel Aviv, Braian Angola ile olan anlaşmayı iptal edecek. İsrail ekibi transferden vazgeçti.

Bu gelişmenin ardından Maccabi Tel Aviv, Angola’nın yerine başka bir isim için arayışa girdi.

Geçen sezona Galatasaray‘da başlayan fakat sezon ortasında Karşıyaka’nın yolunu tutan Braian Angola, Yunanistan’da AEK forması giydiği dönemde kalp kası iltihabı rahatsızlığı nedeniyle 5-6 ay gibi bir süre sahalardan uzak kalmıştı.

Braian Angola geçen sezon Karşıyaka formasıyla ligde 21 maçta 17.6 sayı – 5.0 ribaund ve 5.0 asist ortalamalarıyla mücadele etmişti.

 

 

EUROHOOPS