BOMBA İDDİA: Real Madrid, Chus Mateo’nun Yerine Sergio Scariolo’yu Düşünüyor

BOMBA İDDİA: Real Madrid, Chus Mateo’nun Yerine Sergio Scariolo’yu Düşünüyor

İspanya Kral Kupası’nın yarı finalinde Unicaja‘ya 82-93’lük skorla mağlup olan Real Madrid, Kral Kupası’na beklenenden çok daha erken veda ederek taraftarlarına hayal kırıklığı yaşattı. Eski koç Pablo Laso’nun da yerinden takip ettiği karşılaşmada alınan bu beklenmedik mağlubiyet, başantrenör Chus Mateo’nun kulüpteki geleceğine dair soru işaretlerini de epey arttırmış olabilir.

İtalya kaynaklı Il Corriere dello Sport’un haberine göre Real Madrid yönetimi, yazın koç Chus Mateo’yla yolları ayırarak Virtus Bologna’yı çalıştıran Sergio Scariolo’yu göreve getirme ihtimalini değerlendiriyor.

 

 

Haberde belirtilen ayrıntıya göre eflatun-beyazlı ekip, EuroLeague ve İspanya Ligi kulvarlarında da istenilen sonuçların gelmediği takdirde koç Scariolo için şartları zorlayacak.

Yine de Sergio Scariolo’nun Real Madrid’in başına geçmesi, kağıt üzerinde gözüktüğü kadar kolay gerçekleşmeyebilir. Mevcut kulübü Virtus Bologna’yla olan sözleşmesi 2024 yazında sona erecek olan İtalyan çalıştırıcı, aynı zamanda İspanya Milli Takımı’ndaki görevini de sürdürüyor.

İspanya Ligi kurallarına göre ligde yer alan ekiplerin koçları, kulüp ve milli takım düzeyinde aynı anda başantrenörlük yapamıyorlar.

Kariyerinin son 2 senesinde Virtus Bologna’yı çalıştıran koç Sergio Scariolo, daha önce Real Madrid’de 1999 ile 2002 yılları arasında başantrenörlük görevini üstlenmişti.

 

 

 

EUROHOOPS