Bogdanovic,: “Göreceğiz, Yavaş Yavaş Yaklaşıyor”

Bogdanovic,: “Göreceğiz, Yavaş Yavaş Yaklaşıyor”

Adriyatik Ligi ABA Liga’da playoff çeyrek final serisinde Partizan, Derby’i konuk etti. Kıran kırana geçen maçta konuk ekip Partizan’ı 83-84 devirerek büyük bir sürprize imza attı.

Bu sonuçla Derby seride 1-0 öne geçti ve avantajı ele geçirdi. Derby ikinci maçı da kazanması halinde bir üst tura yükselecek.

2010’dan 2014’e kadar Partizan’da forma giyen Bogdan Bogdanovic de karşılaşmayı tribünden takip eden isimlerden biriydi. Ziyaretiyle birlikte mikrofon başına da geçen Bogdanovic, Sırp medyasına Partizan’ın Real Madrid eşleşmesine dair konuştu:

“Belgrad’a dönmek her zaman çok keyifli, burada eski insanları görmenin yanında yeni yüzler de görüyorum. Partizan ve Real Madrid arasındaki çeyrek final eşleşmesinin 5. maçını bitirmek için henüz zamanım olmadı. Partizan 15 sayı öndeydi. Orada olan orada kaldı, devam etmek gerekiyor.”

Bogdanovic, Partizan için sezonun geri kalanını da değerlendirdi:

“ABA’de sonuna kadar mücadele edilmesi gerekiyor. Zeljko‘nun buna hazırlanacağını biliyoruz. Sezon henüz bitmedi, ABA de çok önemli bir lig. Şu ana kadar inişler çıkışlar olsa da her şey yolunda gidiyor.”

Gazetecilerin 30 yaşındaki Bogdanovic’e kariyerinin bir noktasında Partizan’a dönmek isteyip istemediğini sorması üzerine Bogdanovic şu cümleleri kurdu:

“Göreceğiz, yavaş yavaş yaklaşıyor. NBA’de olabildiğince uzun süre kalmak için çalışıyorum, mücadele ediyorum.”

 

 

 

EUROHOOPS