Bogdan Bogdanovic için Hawks’a teklif çok

Bogdan Bogdanovic için Hawks’a teklif çok

Atlanta Hawks’ta takas dönemi öncesi yol haritası netleşiyor.

Takas döneminin sonu arttıkça NBA’de belli başlı takımlar için karar verme zamanı da iyice daralıyor. Sezon başında Dejounte Murray’i takıma katarak 2022-23’e iddialı başlayan fakat şu anda 26 galibiyetle konferansın sekizinci sırasında bulunan Hawks da bu takımlardan biri.

The Athletic’ten Sam Amick’in haberine göre Hawks, takımlardan Bogdan Bogdanovic için dikkate değer derecede takas isteğiyle karşılaştı. Bogdanovic’in 2023-24 yılı için 18 milyon dolarlık oyuncu opsiyonu bulunuyor. Sırp yıldız, 2020 yazında Hawks ile dört yıl – 72 milyon dolarlık bir anlaşma imzalamıştı.

Hawks ise Bogdanovic’i takaslamaya pek niyetli değil. Bu sezon 27 maçta forma giyen Bogdanovic, 15.5 sayı – 3.3 ribaund – 3.1 asist ortalamalarıyla mücadele ediyor.

Hawks aynı zamanda sene başından beri adı takas senaryolarında anılan John Collins konusunda bir değişim yaşadı. Yine Sam Amick’in haberine göre Hawks, Collins için istediği paketin seviyesini oldukça düşürdü.

Hawks artık Collins karşısında bir ilk tur draft hakkını zorunlu tutmuyor, bunun yerine Collins karşılığında kaliteli oyuncu veya oyuncular görmeyi istiyor.

Utah Jazz ve Houston Rockets, John Collins için ilgisi olan takımlar olarak biliniyor.

 

 

 

EUROHOOPS