Bogdan Bogdanovic: “Finalde Amerika’yı İsterim Çünkü…”

Bogdan Bogdanovic: “Finalde Amerika’yı İsterim Çünkü…”

Sırbistan’ın yıldızı Bogdan Bogdanovic ülkesini FIBA Dünya Kupası finaline taşıdı ve şimdiden daha büyük bir meydan okuma arıyor. Atlanta Hawks guardı final maçında ABD takımıyla karşılaşmak istediğini itiraf etti.

Bogdanovic Kanada’ya karşı kazanılan yarı final maçının ardından Sırp medyasına verdiği demeçte “Finalde Amerika’ya karşı oynamak isterim çünkü daha önce onlara birkaç kez kaybettik” dedi ve ekledi. “Finalde daha da iyi [oynamalıyız], hiçbir şeyi kutlayamayız, bu final maçı”.

Bogdanovic, Kanada karşısında 29 dakikada 23 sayı, 8/11 şut, 4 ribaund, 3 asist ve 3 top çalma ile maçı tamamladı.

“Her şeyimi verdim. Olağanüstü bir maçtı. Litvanya’ya karşı performansım en iyiyse, bu daha da iyiydi. Her şeyden önce savunma açısından.. Çünkü Kanada hücumda çok daha iyi bir takımdı.”

“Ne yapacağımı ya da söyleyeceğimi bilmiyorum, duygu doluyum. Çok mutluyum. Çok çalıştık, yaptığımız antrenmanlara inanmadığımız anlar da oldu ama karşılığını aldık. Finalde olduğumuz için mutluyum ve şimdi o maça hazırlanmamız gerekiyor”

Bogdanovic ayrıca Kanadalı forvet Dillon Brooks ile eşleşmesi hakkında da konuştu: “Onunla eşleşmek herkesi tedirgin edebilir. Ben de gergindim. Brooks olağanüstü bir oyuncu ve işini çok iyi yapıyor”

31 yaşındaki oyuncu, galibiyetin ardından takım arkadaşlarını da övdü ve Aleksa Avramovic’in Shai Gilgeous-Alexander’a karşı yaptığı hazırlığı anlattı.

“Herkesi tebrik ederim, özellikle de Dobric’i. Önemli şutlar soktu ve olağanüstü savunma yaptı. Aleksa da öyle. İki gün boyunca Shai’den topu nasıl çalacağını izledi ve başardı. Onu tebrik ederim”