Bogdan Bogdanovic: “Bir Kere Daha İkinci Olmuştum, Altın Madalyayı İsterdim”

Bogdan Bogdanovic: “Bir Kere Daha İkinci Olmuştum, Altın Madalyayı İsterdim”

FIBA 2023 Dünya Kupası’nın final mücadelesinde Almanya, Sırbistan’ı 83-77 devirdi ve şampiyonluğa ulaştı.

Final maçını 17 sayı – 3 ribaund – 5 asist ile tamamlayan Bogdan Bogdanovic, 2014’ten sonra bir kez daha Dünya Kupası’nda gümüş madalya kazandı.

Maçın ardından hissettiklerini aktaran Bogdan, her şeye rağmen takımıyla gurur duyuyor:

“Bir kere daha ikinci olmuştum. Altın madalyayı kazanmak, turnuvayı galibiyetle kapatmak da isterdim. Ne yazık ki bazen şans yanınızda olmuyor, bazı şutları, bazı fırsatları kaçırıyorsunuz. Basketbol böyle bir spor. Takımdaki arkadaşlarım için mutluyum, onlarla gurur duyuyorum. İlk günden beri kimse bu takıma inanmadı. Çok çalıştık, bir şeyler başardığımızı düşünüyorum. Güç sıralamalarında ilk 10’un dışındaydık. Bu şekilde cevap verdiğimiz için mutluyum. Bugün Kanada’nın nasıl oynadığını gördük. Güçlü takımları alt ettik. Bu takım, içinde bulunduğum en iyi takımlardan biriydi.”

Bogdanovic, final serisinin beş ya da yedi maç üzerinden oynanması durumunda daha fazla şansları olup olmayacağına yönelik soruyu ise şu şekilde yanıtladı:

“Almanya tecrübeli bir takım, bu kadroyu yıllardır inşa ediyorlar. Onları izliyordum, birçok oyuncuyu tanıyorum. Bence tek maçta şansımız daha yüksekti. Almanya’yı tebrik ediyorum. Turnuvadaki bütün maçlarını kazandılar, başından beri güçlü takımlarla oynadılar. Dürüst olmak gerekirse hak ettiler.”

Son olarak yıldız oyuncu, 2014 Dünya Kupası finalindeki yenilgiyle bu yenilgiyi kıyasladı:

“Bu sefer en azından seyirciler için daha keyifli bir maç oldu. İyi bir turnuvaydı. Uluslararası basketbolun yükselişi, benim başladığım zamana göre bütün milli takımların gösterdiği performansın artması… İş gittikçe zorlaşıyor. Kolay maç, kolay rakip yok. Herkesin bir hedefi var. Herkes madalya için savaşıyor. FIBA basketbolu zor.”

 

 

 

EUROHOOPS