Beşiktaş, Koç Dusan Alimpijevic’le Anlaşmaya Yakın

Beşiktaş, Koç Dusan Alimpijevic’le Anlaşmaya Yakın

Beşiktaş, başantrenörlük pozisyonu için önemli bir isimle anlaşmak üzere.

by Semih Tuna / stuna@eurohoops.net

Gelecek sene için iddialı bir kadro kurma peşinde olan ve şimdiden 2 Türk oyuncu transferini (Yiğit Arslan & Egehan Arna) açıklayan Beşiktaş, koçunu da netleştirmek üzere.

Eurohoops kaynaklarına göre Bursaspor koçu Dusan Alimpijevic, gelecek sezon Beşiktaş‘ın yeni çalıştırıcısı olmaya yakın.

Siyah Beyazlı takım, daha önce Jure Zdovc ile prensip anlaşmasına varsa da Uludağ Grubu’nun Bursa ekibinin sponsorluğundan çekilmesi ve takımın geleceğinin şimdilik belirsiz olması, Beşiktaş’ta planları değiştirdi.

Beşiktaş da bu sebeple, 2021-22 sezonunda EuroCup’ta yılın koçu seçilen ve Avrupa’nın en gözde koçlarından olan Dusan Alimpijevic’i takımın başına getirmek için düğmeye bastı.

Siyah Beyazlı takımın Genel Menajeri Nedim Yücel, geçtiğimiz günlerde Belgrad’ta Dusan Alimpijevic ile bir araya geldi ve Sırp teknik adama Beşiktaş’ın yeni yapılanmasını anlattı. Bu ikili, Bursaspor’da geçtiğimiz iki yılda birlikte çalışmışlardı.

Geçtiğimiz yıllarda Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde oynayan Beşiktaş, EuroCup’a geçiş yapmak için de başvurusunu yaptı ve EuroLeague yönetiminden haber bekliyor.

Bursaspor ile sözleşmesi devam eden Dusan Alimpijevic’in transferinin resmileşmesi için ilk olarak kontrat durumunun çözülmesi gerekiyor. Çözüldükten sonra ise koçun 1+1 yıllık sözleşmeye imza atması bekleniyor.

 

 

 

 

EUROHOOPS