Beşiktaş çok direndi ama Karşıyaka izin vermedi

Beşiktaş çok direndi ama Karşıyaka izin vermedi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 18. hafta maçında Pınar Karşıyaka, Beşiktaş Emlakjet’i konuk etti. Beşiktaş’ın yeni transferler ile daha uyumlu göründüğü maçı Pınar Karşıyaka 94-90 kazandı.

Beşiktaş genelde iyi Basketbol oynarken gelecek için umut verdi. Egemen Güven Euroleague pivotu gibi oynadı ve çok formda olduğunu kanıtladı. Beşiktaş’ın neden pivot transferi yapmadığı da ortaya çıktı. Egemen oynadıkça ve kendine güvenildiğini hissettikçe daha da iyi olacak.

 

 

Pınar Karşıyaka çok zorlansa da çok değerli bir galibiyet elde etti. Avrupa’dan elenme travmasını yeni yeni atlatıyorlar. Bundan sonra Karşıyaka’nın sürekli üste koyarak gitmesi büyük olasılık. Bir arada antrenman yaptıkça gelişecek bir kadro. Çok dikkat edilmesi gereken tehlikeli bir zirve adayı !

Bu sonuçla Pınar Karşıyaka 13. galibiyetini alırken Beşiktaş Emlakjet ise 14. yenilgisini yaşadı ve ligin son sırasında kaldı.

Beşiktaş Emlakjet’te başantrenör Igor Milicic ilk yarının bitimine 05:27 kala diskalifiye edildi. Beşiktaş yardımcı Koçu Serhat Çetin Koç Milicic’in diskalifiyesi sonrası ‘ON NUMARA’ maç yönetti. Beşiktaş’ın geri gelişi, taktiksel hamleler ve sahadaki özgüvenli duruşu ile çoktan sınıfı geçti.

 

 

Pınar Karşıyaka’da Jaylon Brown 14 sayıyla oynarken Angelo Delgado 15 sayı – 6 ribaund, Errick McCollum 18 sayı – 6 asist, Braian Angola 11 sayı – 5 asist, Berkan Durmaz da 9 sayıyla oynadı.

Beşiktaş’ta Parker Jackson-Cartwright 23 sayı – 6 asist ile oynarken Burak Can Yıldızlı 17 sayı – 6 ribaund ile oyynadı. Michal Sokolowski 8, Egemen Güven 15 sayıyla maçı tamamladı.

 

Salon: Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka

Hakemler: Kerem Baki, Ziya Özorhon, Yiğit Gönültaş

Pınar Karşıyaka: McCollum 18, Thomas Akyazılı 7, Angola 16 , Vittorio Brown 10, Delgado 15, Kenan Sipahi, Jaylon Brown 14 , Berkan Durmaz 14, Deniz Kılıçlı

Beşiktaş Emlakjet: Jackson-Cartwright 23, Whitehead 10, Akif Egemen Güven 15, Burak Can Yıldızlı 17, Sokolowski 8, Freeman 9, Samet Yiğitoğlu, Ömer Can İlyasoğlu, Usher 5, Okben Ulubay 3

1. Periyot: 23-25

Devre: 52-45

3. Periyot: 70-68