”Bence Yaptığımız Savunma Rakibin Direncini Kırdı”

”Bence Yaptığımız Savunma Rakibin Direncini Kırdı”

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 26. hafta maçında Pınar Karşıyaka, sahasında Darüşşafaka Lassa’yı konuk etti. Maçı baştan sona önde götüren Pınar Karşıyaka, sahadan 101-76 galip ayrıldı.

Pınar Karşıyaka koçu Ufuk Sarıca, mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu ve takımının savunma performansına vurgu yaptı:

“Sezon başından beri hücumdaki akıcı oyunumuz, yüksek skorumuz ve paylaşımcı oyunumuz bugün de devam etti. Bugün eksik olmamıza rağmen bunu başarabilmemiz, ondan da öte yaptığımız savunma takdire şayandı. Sezonun belki de en iyi savunmalarından birini yaptık. Özellikle ilk yarı Darüşşafaka Lassa gibi tempolu oynayabilen bir takımı 26 sayıda tuttuk. Bu bence maçın bu kadar rahat kazanılmasındaki en büyük etkendi. Ama doğrusunu söylemek gerekirse bu maçın bu kadar rahat geçeceğini kimse beklemiyordu. Bence yaptığımız savunma rakibin direncini kırdı. Hücumda da paylaşarak oynadık ve 26 asist yaptık. Kısa oyuncular bazında eksiklerimizin olduğu bir haftada takımca kazanmanın yolunu bulduk. Jaylon Brown’ın da hasta olmasına rağmen oynamak istemesi takım olmamızın bir göstergesidir. Bayramı güzel bir maç ve galibiyetle bitirdik. Bütün ekibimi kutluyorum.”