”Belki de aldıkları kötü sonuçların üzerini örtmek için sürekli Partizan’a sataşıyorlardır”

”Belki de aldıkları kötü sonuçların üzerini örtmek için sürekli Partizan’a sataşıyorlardır”

Adriyatik Ligi normal sezonunun 21. hafta müsabakasında Partizan, sahasında ağırladığı ezeli rakibi Kızılyıldız’ı 92-81 mağlup ederek önemli bir galibiyet elde etti. Karşılaşmaya ise her zaman olduğu gibi oyundan ziyade yaşanan gerginlikler damgasını vurdu.

Partizan’ın Fransız uzunu Mathias Lessort, maçın tamamlanmasıyla birlikte Kızılyıldız’ın genç yıldızı Filip Petrusev’in üzerine yürüyerek oyuncuya fiziksel müdahalede bulundu. Bu yaşanan olayın üzerine her iki taraftan gelen açıklamalar, gerginlik seviyesini iyice arttırdı.

Son olarak Sırbistan kaynaklı SportKlub’a konuşan Partizan Başkanı Ostoja Mijailovic, Kızılyıldız cephesini kızdıracak türden açıklamalar yaptı.

Ostoja Mijailovic, şu ifadeleri kullandı:

“Aslında vaktimi çok fazla boş vakti olan insanların adını ağzıma alarak harcamak istemiyorum çünkü ben rekabetçi bir kulübün başkanıyım. Kızılyıldız ise bizim aksimize EuroLeague’de maçlara sırf eğlencesine çıkacak çünkü aldıkları yenilgilerle rekabetçi olma şanslarını yitirdiler. Bu yüzden bize kıyasla artık çok daha fazla boş vakitleri var, bu vakitleri sürekli konuşup durarak değerlendirebilirler. 100 milyon euro harcamalarına rağmen son 8 senede sadece 1 kez EuroLeague playofflarına kalabildiler.

Kızılyıldızlılar bize sataşmadan önce kendilerinin Adriyatik Ligi’nde Cibona’ya karşı oynadıkları maça baksınlar. O maçta Luca Vildoza, Cibona’dan bir oyuncuya vuruyor. Ayrıca Facu Campazzo da rakip bir oyuncuyu epey sert şekilde itiyor. Acaba bizimle uğraşabilecekleri fikrine nerden kapıldılar? Partizan’a sataşmaktan ziyade niye sürekli maç kaybedip durduklarını açıklasalar kendileri açısından daha iyi olur. Belki de aldıkları kötü sonuçların üzerini örtmek için sürekli Partizan’a sataşıyorlardır. Ayrıca 9 kez EuroLeague’i kazanan koçumuz Zeljko Obradovic‘e daha çok saygı duymalılar.”

Zeljko Obradovic yönetimindeki Partizan, EuroLeague’de 15 galibiyet ve 13 yenilgiyle ligin 7. sırasında yer alıyor.

 

 

 

 

EUROHOOPS