”Bazen işler planladığınız gibi gitmiyor”

”Bazen işler planladığınız gibi gitmiyor”

EuroLeague’e Final Four hedefiyle girse de felaket bir başlangıcın ardından son sıralarda kalmıştı. Son haftalarda toparlanan Olimpia Milano, 6 maçtır kazanıyor.

İtalyan ekibinde Ettore Messina, Il Corriere della Sera’ya açıklamalarda bulundu. Tecrübeli koç, “Bu olumlu gidişat ne anlama mı geliyor? Bu, büyük olasılıkla sezonun ilk yarısında göründüğümüz kadar kötü olmadığımız ve aynı zamanda son birkaç haftadaki kadar iyi olmadığımızı da gösterir. Kalan maçların bazılarını kazanıp, bazılarını kaybedeceğiz. En kritik olanları kazanmayı umuyoruz” dedi.

Shabazz Napier transferinin takımda iyi bir etki oluşturduğunu belirten Messina, “Napier’in takım üzerinde iyi bir etkisi oldu, çünkü onun varlığıyla diğer herkes asıl rollerine geri dönebildi” ifadelerini kullandı.

İtalyan koç,”Geriye dönüp baktığımızda, daha erken hareket edebilirdik, evet. Noel’den sonra Napier’in transfer için uygun olduğu bize bildirildi. Ancak Ocak ayı sonuna kadar Pangos’un dönebileceğini düşündük. Sonra ne yazık ki onun daha fazla süre sahalardan uzak kalacağını anladık. Buna ek olarak da Mitrou-Long’a sisteme dahil olabilmesi için daha fazla zaman vermek istemiştik” sözlerini de söyledi.

Bu sezona dair en büyük pişmanlığı sorulan Messina, “Pişmanlıklarımız çok oluyor, bazen işler planladığınız gibi gitmiyor. Sezon başında bu grubun Final Four’a layık olduğunu söyleyen ilk kişi bendim. Oyuncular üzerinde çok fazla baskı var. Sezon boyunca son derece zor anlar yaşandı. Oyuncular acı çekiyordu çünkü neden bu kadar zorluk çektiğimizi anlamıyorduk. Ben de acı çekiyordum çünkü tüm oyuncular sağlıklı olduğunda bu ekibin çok daha iyi işler yapabileceğini biliyordum” açıklamasını yaptı.

Ettore Messina, 2019’da Olimpia Milano ile anlaşmadan önce Virtus Bologna efsanesiydi. Virtus ile birçok kupa kazanan Messina’nın Olimpia Milano’ya gitmesinin ardından ise işler değişti. Virtus Bologna taraftarı için Ettore Messina artık çok da iyi görünen bir isim değil.

Ettore Messina bu konu hakkında ise, “Bu durumdan dolayı çok acı çekiyorum ama gerçekten bu konuda yapabileceğim hiçbir şey yok. Virtus Bologna’ya ihanet etmedim, Amerika’dayken beni hiç aramadılar, Olimpia Milano ise teklifini yaptı” dedi.

 

 

 

 

 

EUROHOOPS