Bahçeşehir Manreasa’ya direnemedi

Bahçeşehir Manreasa’ya direnemedi

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin Son 16 turundaki K grubu 3. hafta maçında temsilcimiz Bahçeşehir Koleji, BAXI Manresa deplasmanında sahne aldı.

İkinci yarı rakibinin etkili hücum performansını durdurmakta çok zorlanan Bahçeşehir Koleji, maçı 90-72 gibi farklı bir skorla kaybetti.

Bu sonuçla temsilcimiz Bahçeşehir Koleji, gruptaki üçüncü maçında da galibiyetle tanışamadı ve çeyrek final şansını zora soktu. Koç Erhan Ernak’ın ekibi, bir sonraki maçında Rytas Vilnius’u konuk edecek.

Gruptaki üçüncü maçında ikinci kez sahadan galibiyetle ayrılan BAXI Manresa ise Telekom Baskets Bonn deplasmanında sahne alacak.

Karşılaşmaya hücumda etkili bir başlangıç yapan temsilcimiz Bahçeşehir Koleji, Berkay Candan ve Jamar Smith’in önderliğinde üstünlüğü ele aldı. Sert savunmasıyla ev sahibi BAXI Manresa’ya ilk bölümde kolay sayı şansı tanımayan temsilcimiz, hücumda Berkay Candan’ın dış atışlarıyla etkili olmayı sürdürünce ilk 5 dakikayı 6-15 önde geçti ve rakibine molayı aldırdı. Mola dönüşünde reaksiyon veren ve 5-0’lık seri yakalayan Manresa, farkı 3’e indirdi. Rakibinin serisini Jamar Smith’le bozan Bahçeşehir Koleji, buna karşın Brancou Badio’yu durdurmakta zorlanınca skor 16-19’a geldi ve koç Erhan Ernaki duruma molayla müdahale etti. Mola dönüşünde her iki taraf da karşılıklı isabetler bulurken ilk çeyreğin skoru tayin edilmiş oldu: 18-21

İkinci çeyreğe çok etkili hücum ederek başlayan ev sahibi Manresa, bulduğu üst üste sayılarla 6-0’lık bir seri yakaladı ve üstünlüğü ele geçirdi. Rakibinin serisini yeni transfer Conor Morgan’ın üçlüğüyle bozan Bahçeşehir Koleji, buna karşın savunma sorunlarının önüne geçemeyince fark 7’ye çıktı ve koç Erhan Ernak, bir kez daha mola hakkını kullandı. Moladan çok daha erkili savunma yaparak dönen temsilcimiz, Conor Morgan ve Langston Hall’un isabetleriyle 5-0’lık seri yakaladı ve durum 33-31’e geldi. Temsilcimizin serisini Frankie Ferrari, Jerrick Harding ve Devin Robinson’la bozan ev sahibi, farkı 8’e çıkardı. Son bölümde rakibinin agresif savunmasına karşı hücum etmekte çok zorlanan Bahçeşehir Koleji, soyunma odasında geride gitti: 41-33

Mücadelenin ikinci yarısına Langston Hall’un üçlüğüyle başlayan temsilcimiz Bahçeşehir Koleji, devamında rakibinin 14-0’lık serisine engel olamadı. Bu süreçte savunma sertliğini çok arttıran BAXI Manresa, hücumda ise Jerrick Harding’in önderliğinde çok etkili olarak durumu 57-38’e kadar getirdi. Ev sahibinin yakaladığı seriyi Muhammed Baygül’le bozan temsilcimiz, devamında Devin Robinson’ın üçlüğünü durduramayınca maçta fark ilk kez 20’ye çıktı. Çeyreğin kalan bölümünde etkili hücum performansını sürdüren BAXI Manresa, karar periyodunun öncesinde çok büyük bir avantaj yakaladı: 74-50

Maçın final çeyreğine her iki taraf da skor bulmakta zorlanarak başlarken ev sahibi Manresa, rahat şekilde üstünlüğünü korumaya devam etti. Bu bölümde Jamar Smith ve Langston Hall’un sayılarıyla skor bulan Bahçeşehir Koleji, üzerine Conor Morgan’ın üçlüğüyle durumu 78-60’a getirdi. Kalan sürede rakibinin hücum etkinliğini bir nebze sınırlamayı başarsa da hücumdaki problemlerin önüne geçemeyen temsilcimiz, maçı farklı şekilde kaybetti: 90-72

 

BAXI Manresa’da Devin Robinson 18 sayı, 9 ribaund; Jerrick Harding 16 sayı, 3 ribaund, 2 asist; Martinas Geben 12 sayı, 6 ribaund, 2 asist; Juampi Valuet 12 sayı, 9 ribaundla oynadı.

Bahçeşehir Koleji’nde ise yeni transfer Conor Morgan 16 sayı, 3 ribaund; Jamar Smith 15 sayı, 1 ribaund; Muhammed Baygül 11 sayı, 5 ribaund, 3 asist; Berkay Candan 11 sayı, 7 ribaundla mücadele etti.

 

  1. çeyrek: 18-21
  2. çeyrek: 41-33
  3. çeyrek: 74-50
  4. çeyrek: 90-72

 

 

EUROHOOPS