Ataşehir’de Bir Akıl Dışı Maç Daha, Bu Kez Kazanan Efes

Ataşehir’de Bir Akıl Dışı Maç Daha, Bu Kez Kazanan Efes

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi yarı final 2.maçında Fenerbahçe Beko, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda zorlu rakibi Anadolu Efes‘i konuk etti.

İlk yarıda 13 sayı fark sağlayıp rahat görünen Fenerbahçe birden bire durup Anadolu Efes’i seyredince, ivme kazanıp kazanacağı inancını ele geçiren Anadolu Efes önünde 10 sayı üzerinde geri düşüp çok emek harcayıp son 6 saniyede öne de geçse Clyburn’un çılgın performansına engel olamadı ve son saniye üçlüğü ile maçı 92-90 ve aynı zamanda saha avantajını da kaybetmiş oldu.

Will Clyburn 35 sayı ile çok sıra dışı bir performans sergilerken Efes seriye yeniden tutundu. Fenerbahçe Beko ise 42 sayılık rüyadan kurtulamayınca Itoudis’in yokları oynadığı gecede kaybetmekten kurtulamadı. Hep söylerim, ”Bir şampiyonu asla hafife almamalısın” diye. Fenerbahçe Beko yine geri dönebilir tabi ki ama elindeki elması rakibe verince şu an çok daha fazla çaba harcamalısın.

 

 

Tibor Pleis ve Amat M’Baye katkısı ile Efes daha alıştığı bir düzene dönünce Fenerbahçe’nin bu kez düzenleri değişti.

Efes savaşı bırakmadı ve takım olmayı başarınca avantajı kapan taraf oldu. Bu kez Ataman olaya el koyarken Itoudis çok zayıf kaldı. Maçın hiç bir bölümüne dokunamayıp doğru beşleri bulamadı. Ayrıca daha ilk yarının sonlarında TV ekranlarına yansıyan ‘Süngüsü düşmüş Koç’ imajıyla oyuncularının da inancını bitiren isim oldu. Şimdi dersini çok iyi çalışacağını biliyoruz ama treni kaçırmış da olabilir. Eğer Fenerbahçe bu turu kaybederse KUPASIZ bir sezon olur.!

Bu arada 20 sayı atmasına rağmen Motley’in 1 değil, 3 fırın daha ekmek yemesi gerek. Erken havaya girmek erken çöküntü yaratır. Aman dikkat ! En önemli hata ise kritik yerlerde Calathes’in kenarda unutulması oldu. Maç sonu röportajında Ataman’ın neleri kastettiği uzun süre düşündürecektir !

Naçizane…

 

 

SAYMAN

 

 

Serinin üçüncü maçı 7 Haziran Çarşamba günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak.

Fenerbahçe Beko’da Johnathan Motley 22 sayıyla takımının en skoreri oldu. Tarık Biberovic 17, Marko Guduric 15, Nigel Hayes-Davis 14, Scottie Wilbekin 12, Nick Calathes de 8 sayıyla maçı tamamladı.

Anadolu Efes‘te son topta inanılmaz bir üçlük sokan Will Clyburn 35 sayıyla yıldızlaştı. Elijah Bryant 18 sayıyla oynarken Shane Larkin 17, Tibor Pleiss 11 sayıyla öne çıktı.