“Asıl ‘Kirli’ Real Madrid, Bütün Serinin Hikayesini Kontrol Ettiler”

“Asıl ‘Kirli’ Real Madrid, Bütün Serinin Hikayesini Kontrol Ettiler”

Turkish Airlines EuroLeague çeyrek final eşleşmesi 5. maçında Real Madrid, 18 sayıdan dönerek 98-94 kazandı ve 2-0 geriye düştüğü seriye 3-2’ye getirerek Final Four biletini aldı.

Maçın ardından konuşan Dante Exum, ilk olarak 2. maçta yaşanan büyük kavga ve etkilerine değindi:

“Söyleyecek bir şey yok. Bize ‘kirli’ diyebilirler fakat asıl ‘kirli’nin kendileri olduğunu gösterdiler. Büyük hayal kırıklığı yaşıyoruz. Seriyi geçmeyi hak ediyorduk, bunu herkes biliyor. O maçta ben yere sürüldüğümde birçok şey değişti. İki oyuncumuza ceza verdiler, ben her maça sakat çıktım. Başka ne diyebilirim ki? Bütün bunlar komik. Bütün serinin hikayesini, medyaya yazılanları ve hepsinin özürlerini kontrol ettiler. Yabusele direkt olarak bana özür dilemedi. Bu, onların nasıl olduğunu gösteriyor, sahadaki durumun nasıl olduğunu gösteriyor. Yine de başımızı dik tutacağız ve ABA’e odaklanacağız.

Basketbol oynamış herkes, Real’e verilen cezaların çok hafif olduğunun farkında. Herkes Yabusele’nin sadece beş maç ceza almasına şok oldu. O pozisyonda WWE’de gibiydik, basketbol değildi. Ne diyebilirim ki… Eğer özür dilese de çok bir şey değişmezdi. Bütün bunları medya aracılığıyla yaptılar, EuroLeague’de olayları yuttu ve hafif cezalar verdi.

Punter ve Lessort’a verilen cezalar seriyi döndürdü. Punter, bana saldıran ve arkadan vuran birinden beni korumaya çalıştı. O kişi bir maç ceza alırken Punter iki maç ceza aldı. Ne yaptıklarını çok iyi biliyorlardı. Bu maçı kazanmak zorundaydık fakat serinin momentumu 2. maçtan sonra kesinlikle değişti.

Bu seri uzun süre canımızı yakacak. Kaunas’a gidiyor olmalıydık fakat artık hiçbir şeyi değiştiremeyiz. Kendi sahamızda işi bitirmeliydik.”

 

 

 

 

EUROHOOPS