Andreas Pistiolis Sezon Sonu Ayrılabilir !

Andreas Pistiolis Sezon Sonu Ayrılabilir !

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde play-off savaşı veren Galatasaray Nef’te önemli bir gelişme yaşandı. Sarı-Kırmızılar’ın koçu Andreas Pistolis sezon sonu takımdan ayrılabilir.

Galatasaray Basket’in paylaştığı habere göre sezon sonunda 44 yaşındaki Yunan koç ile yollar ayrılacak. Yerine gelecek isim ise henüz belirsizliğini koruyor.

Andreas Pistolis, Ekrem Memnun’un ayrılığı sonrası Mart 2022’de takımın başına geçmişti. Yunan koç ilk sezonunda takımı Basketbol Süper Ligi’nde yarı finale kadar çıkarmış fakat Anadolu Efes’e 3-2 ile elenmişti.

Geçen sezon Galatasaray ile iyi bir iş çıkaran koçun takımından; Isaiah Cannan, Melo Trimble, Devon Akoon-Purcell gibi önemli yıldızlar sezon sonunda ayrıldı. Sezon içinde ise Dee Bost’u kaybeden Sarı-Kırmızılılar’da işler istenildiği gibi gitmedi.

2005 yılında Zeljko Obradovic’in çalıştırdığı Panathinaikos’ta yardımcı antrenör olarak göreve başlayan Pistolis 7 sezon burada görev aldı. Sonrasında şu anda Fenerbahçe Beko’yu çalıştıran Zeljko Obradovic’in eski yardımcısı Dimitris Itoudis’in yanında ülkemizde Banvit’te görev alan Yunan koç, Galatasaray öncesinde de 8 sezon CSKA Moskova’da Itoudis’e yardımcılık yaptı.

 

 

 

AJANSSPOR