Anadolu Efes’te En Güçlü Aday Erdem Can

Anadolu Efes’te En Güçlü Aday Erdem Can

Ergin Ataman döneminin ardından, Türk basketbolunun en önemli ekiplerinden birisi olan Anadolu Efes’te göreve kimin geleceği ortaya çıkmaya başladı.

Türk Hava Yolları EuroLeague’deki temsilcilerimizden Anadolu Efes’te Ergin Ataman dönemi sona eriyor. Anadolu Efes’le başarılı yıllar geçiren Ataman, 2021 ve 2022 yıllarında üst üste iki kez Euroleague’i kazandı.

Birlikte geçen peri masalı gibi yılların ardından 2023 yılında taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Anadolu Efes’te Ergin Ataman’la yolların ayrılacak olması sürpriz olmadı.

OBRA’NIN YARDIMCILIĞINI YAPTI

2012 yılı ile 2021 yılları arasında Fenerbahçe’de 7 yıl boyunca Zeljko Obradovic’in yardımcılığını yaptı. Bu süre zarfında kendisini geliştiren Erdem Can, ileriye dönük tecrübeler edindi.

 

ERDEM CAN İLE ANADOLU EFES ANLAŞMAYA YAKIN

Ergin Ataman’ın ayrılığı sonrasında Anadolu Efes’in, Türk Telekom ile EuroCup’ta yılın koçu olan Erdem Can ile 2 yıllık bir sözleşme imzalanacağı aktarıldı.

SÖZLEŞMESİ SÜRÜYOR

İlk olarak bu sezon hocalık kariyerine başlayan Erdem Can, Türk Telekom ile 2 yıllık sözleşme imzalamıştı. Başarılı hocanın sözleşmesi devam ediyor. Ancak, Anadolu Efes’in teklifini kabul etmesi bekleniyor.

İLK HOCALIK DENEYİMİNDE BAŞARI GELDİ

Erdem Can, Türk Telekom ile bu sezon Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonu galibiyetle bitirmeyi garantiledi. 7Days EuroCup’ta da finale ulaşan Erdem Can İspanyol ekibi Gran Canaria’ya yenilerek ikinci oldu.

 

 

 

FANATİK