“Anadolu Efes’le Anlaşma İhtimalim Var Ama Göreceğiz”

“Anadolu Efes’le Anlaşma İhtimalim Var Ama Göreceğiz”

Anadolu Efes‘te gelecek sezon başantrenörlük koltuğuna kimin oturacağına dair belirsizlik sürüyor. Ergin Ataman’ın önümüzdeki 2 yıl için Panathinaikos‘la anlaşmasının ardından Efes, olası koç adaylarıyla görüşmelerini sürdürüyor.

Adı gelecek sezon için Anadolu Efes‘le anılan koçlar arasında bulunan Ioannis Sfairopoulos, Yunanistan kaynaklı EEC Radio’ya açıklamalarda bulundu.

Geleceğine dair konuşan Sfairopoulos, Anadolu Efes iddialarına da değindi:

Henüz gelecek sezon hangi takımın başına geçeceğim belli değil, neler olacağını göreceğiz. Gelecek sezon için Anadolu Efes’le anlaşma ihtimalim var ama henüz bir şey kesinleşmedi. Efes’te son gelişmelerin ne yönde olduğunu bilmiyorum, o yüzden kesin bir şey söyleyemem. Şu an için ekibimle yazın düzenleyeceğimiz yaz basketbol kampına konsantreyim. Çocuklara televizyonda izledikleri oyuncuları görme sevinci yaşatmak, eğlenmek, basketbolun “sırlarını” öğrenmek ve basketbol yaşantılarına dair güzel anılar bırakmak için çalışıyoruz.”

Son olarak İsrail devi Maccabi‘yi çalıştıran 56 yaşındaki Sfairopoulos, geçtiğimiz sezon alınan üst üste başarısız sonuçların ardından görevden alınmıştı. Deneyimli çalıştırıcı, bu sezon herhangi bir takımda görev almadı.

 

 

 

 

EUROHOOPS