”Anadolu Efes benimle ilgilendi ancak görüşmeler çok ilerlemedi”

”Anadolu Efes benimle ilgilendi ancak görüşmeler çok ilerlemedi”

Yunanistan Ligi’nde Vassilis Spanoulis yönetimindeki Peristeri’nin formasını giyen Sylvain Francisco dikkat çeken açıklamalarda bulundu. EuroLeague’den kendisine 3 talip olduğunu açıklayan Francisco, bu takımlar arasında temsilcimiz Anadolu Efes‘in de yer aldığını açıkladı.

lequotidiendusport.fr’ye açıklamalarda bulunan Sylvain Francisco, kendisiyle EuroLeague’den birçok takımın ilgilendiğini açıklarken, “EuroLeague’den Baskonia, Valencia ve Anadolu Efes benimle ilgilendi ancak görüşmeler çok ilerlemedi. Fakat tabi bu benim EuroLeague seviyesinde olamayacağım anlamına gelmez. Peristeri ile bir yıllık sözleşme imzaladım ve gelecek sezon gidebilirim. Bu her zaman gelişmekle ilgili bir şey” açıklamasını yaptı.

Peristeri’ye imza atmasında Vassilis Spanoulis’in önemine de değinen tecrübeli oyuncu, “Spanoulis bir lider, o bir efsane, beni çok destekliyor ve sürekli cesaretlendiriyor . Bizi dinlemek ve yardım etmek için her zaman orada olduğunu biliyoruz. Çok iyi bir koç. Ben de onun için Peristeri’ye imza attım. Aynı vizyona sahibiz. Ondan çok şey öğreniyorum” ifadelerini kullandı.

Geçen sezon BAXI Manresa forması giyen Sylvain Francisco, bu sezon Peristeri formasıyla ligde 11.5 sayı – 3.1 ribaund ve 5.5 asist ortalamalarına imza atmış durumda.

 

 

 

 

EUROHOOPS