Anadolu Efes Başladığı Gibi Bitirdi

Anadolu Efes Başladığı Gibi Bitirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde Eurolague morali ile çıktığı maçta Anadolu Efes, Tofaş’ı 85-75 yenmeyi başardı.

Anadolu Efes Larkin-Clyburn-Jones ve Erkan’sız oynadığı maçta genç oyuncular Melih ve Salih’i oynatarak istikrarını sürdürdü. Rodrigue Beaubois maçın yıldızı olurken Efes’te skor oldukça eşit dağıldı. Zalgiris Kaunas maçı moralinin takıma çok olumlu yansıdığı açıkça görüldü. Erdem Can çift maç haftası öncesi yine risk alıp Larkin-Clyburn ikilisini dinlendirdi. Zalgiris maçının en iyi isimlerinden Willis yine çok verimli oynarken Ercan Osmani ‘Ben buradayım’ dedi. Willis ve Thompson double–double kıyısından döndü.

Resim

 

Tofaş’ta yabancı oyuncular iyi performans verirken güç dengesi Tofaş’ın kazanmasına yetmedi. İki takım da Türk oyuncularını kullanırken kazanan-kaybedenden çok geleceğe yatırımın daha değerli olduğu bir karşılaşma oldu.

Anadolu Efes 6. galibiyetini alırken TOFAŞ ise 5. yenilgisini yaşadı.

Anadolu Efes‘te Rodrigue Beaubois 20 sayı – 5 asist – 4 ribaund ile öne çıkarken Ercan Osmani 14 sayı – 7 ribaund, Derek Willis 13 sayı – 9 ribaund, Darius Thompson 11 sayı – 9 asist, Erten Gazi 10 sayı – 2 ribaund, Justus Hollatz 8, Ante zizic de 9 sayıyla oynadı.

TOFAŞ’ta Cassius Winston 18 sayı – 5 asist ile mücadele ederken JJ Obrien 17 sayı – 2 ribaund, Caleb Homesley 12 sayı – 6 ribaund, Zeljko Sakic 8 sayı – 4 ribaund, Tolga Geçim 7, Ege Demir de 6 sayı – 9 ribaund ile mücadele etti.

1. çeyrek: 21-21
2. çeyrek: 47-39
3. çeyrek: 73-58
4. çeyrek: 85-75

 

 

 

İSTATİSTİK: EUROHOOPS