Alper Yılmaz “Takımı Değiştirecek Transfer Arıyoruz, Onlar da NBA’i Bekliyor”

Alper Yılmaz “Takımı Değiştirecek Transfer Arıyoruz, Onlar da NBA’i Bekliyor”

Anadolu Efes’te Alper Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu.

by Berkay Terzi / info@eurohoops.net

Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz, Maçkolik YouTube kanalına verdiği röportajda geniş çaplı açıklamalarda bulundu. Transfer arayışlarına dair soruları yanıtlayan Yılmaz, ayrıca Shane Larkin’in yerli statüsünden çıkarılması hakkında konuştu.

Takımı değiştirebilecek bir isim aradıklarını dile getiren Alper Yılmaz, NBA’den teklif bekleyen oyuncuların süreci biraz uzattığını ifade etti.

“Sadece transfer yapmış olmak için transfer yapmak istemiyoruz. Takımı değiştirebilecek ve artı katkı verebilecek bir isim arıyoruz. Tabi bu kalitede isimler söz konusu olunca, ‘Biz önce NBA’i beklemek istiyoruz’ diyorlar. İsim vermeyeceğim tabi ama bu durumda olduğumuz üç oyuncu var. Araştırmaya devam ediyoruz, her gün iki farklı isim geliyor bana belki de. Öte yandan maçlar da başlıyor, antrenörlerin oraya konsantre olması lazım. Hocanın istemediği bir oyuncuyu getirmek istemiyoruz.”

Alper Yılmaz, NBA’deki antrenman kamplarıyla birlikte yeni transfer fırsatları doğabileceğinden bahsetti.

“Bu ayın sonunda antrenman kampları başladığında, 10 günlük kontratlar ve takımlar iyice netleştikten sonra farklı bir pencere daha açılabilir. Şu anki kadromuzun da EuroLeague’e başlamak için gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Böyle başlayıp sezon içinde de ekleme yapabiliriz.”

Dört numaraya takviye arayan Anadolu Efes, sezona mevcut rotasyonuyla başlayıp elindeki oyuncuları değerlendirmeyi seçebilir.

“Will Clyburn dört numarada oynadığı zamanlarda bize katkı verecektir. Tyrique Jones’un durumu ciddi değil ama bir hafta bizimle olmayacak. Ercan Osmani yavaş yavaş kendine geliyor. Tabi alışma süreci de gerekecek. Yedi yeni oyuncumuz var ve hem birbirlerine hem Erdem Can’ın sistemine alışmaları gerekecek. Ben her gün iyiye gittiğimizi düşünüyorum.”

Alper Yılmaz, Shane Larkin ve Scottie Wilbekin’in yerli statüsünden çıkarılması konusunda itirazlarını yaptıklarını belirtti.

“İki oyuncu da aynı cezayı aldılar. Bu duruma Larkin’in menajeri, avukatları ve onların (Wilbekin’in) avukatları olarak hepimiz ortaklaşa baktık. Larkin’in cezaya itiraz etmesi gerekiyordu ve tahkime gitti. Biz de kulüp olarak ‘Türk statüsünde oynayamaz’ maddesine ayrı bir itirazda bulunduk. Sonucu ne olur bilmiyorum, beklemedeyiz. Türkiye Basketbol Federasyonu’nda son derece ciddi ve saygın bir disiplin kurulu var. Onlar bazı maddelere dayanarak bu cezayı vermenin uygun olduğunu düşünmüşler. Biz de bunun bu şekilde olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bu yüzden itirazımızı yaptık. Sonuç ne çıkarsa bakacağız”

 

 

 

 

EUROHOOPS